موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی حوزه کشاورزی

a/8519 :کد

0

افزایش نرخ خرید تضمینی گندم

  چهارشنبه ۰۴ شهریور ۱۳۹۴ — ۰۶:۰۰
تعداد بازدید : ۳۳۵   
 تحلیل ایران -افزایش نرخ خرید تضمینی گندم

عضو کمیسیون کشاورزی بیان کرد: قیمت خرید تضمینی گندم نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

عضو کمیسیون کشاورزی بیان کرد: قیمت خرید تضمینی گندم نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.
 
علی ایرانپور عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان،  در خصوص تولید گندم در کشور اظهار داشت: از چند سال گذشته میزان تولید و مصرف گندم همخوانی داشته و به نوعی به خود کفایی محصول رسیده‌ایم که خشکسالی‌های اخیر و سوء مدیریت‌های بخش کشاورزی مسبب واردات گندم در کنار تولید کشاورزان شده به گونه‌ای که آمارهای مختلفی از واردات گندم داده می‌شود.
 
وی افزود: در سال جاری نسبت به سال گذشته شاهد رشد 20 درصدی تولید گندم هستیم که این حرکت به سمت خود کفایی و تولید گندم به شرط تداوم حرکت ارزشمندی است و چنانچه می‌توان با نرخ خرید تضمینی عادلانه، سیلوهای استاندارد و فرهنگ سازی و تشویق کشاورزان شاهد خود کفایی محصول بود.
 
ایرانپور خاطرنشان کرد: قیمت خرید تضمینی گندم نسبت به سال گذشته افزایش داشته اما همچنان از نرخ خرید جهانی پایین‌تر است به گونه‌ای که در حال حاضر نرخ خرید تضمینی گندم هزار و 250 تومان است.
 
عضو کمیسیون کشاورزی در خصوص کیفیت گندم تولیدی نسبت به سال گذشته افزود: گندم تولید کشور در استان‌های گلستان، فارس، اصفهان و خراسان از نظر کیفیت قابل قیاس با گندم‌های وارداتی عمدتا آلوده نیست.
                               

قیمت     گندم     واردات     واردات        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :