موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس

a/85195 :کد

0

رئیس جمهور با پرداخت‌ های نامتعارف قاطع برخورد کرد

  شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۵ — ۱۰:۳۲
تعداد بازدید : ۱۳۸   
 تحلیل ایران -رئیس جمهور با پرداخت‌ های نامتعارف قاطع برخورد کرد

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به برخورد قاطع و جدی رئیس جمهور در پرونده پرداخت‌های نامتعارف در عین حال گفت که دولت و مجلس باید واقع بینانه به دنبال حل این مشکل باشند.

 

 
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به برخورد قاطع و جدی رئیس جمهور در پرونده پرداخت‌های نامتعارف در عین حال گفت که دولت و مجلس باید واقع بینانه به دنبال حل این مشکل باشند.

به گزارش تحلیل ایران، سید کاظم دلخوش در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: ما از این اتفاق متاثریم چرا که حاکمیت و مردم پشت سر رهبر همیشه در تلاش هستند تا نقاط ضعف اجرایی را حل کنند چرا که اگر مشکلی پیش بیاید همه بدنه نظام از آن آسیب می بینند. به اعتقاد من نقاط ضعفی در قانونگذاری و اجرا و یا هر دو زمینه وجود داشته که باعث شده که این حوادث تلخ پیش بیاید البته رهبری در این باره حرف آخر را زدند و گفتند باید به گونه‌ای برخورد شود که آلام مردم کاهش یابد.

این نماینده مجلس با بیان اینکه رئیس جمهور و معاون اول وی ورود خوبی به موضوع فیش‌های حقوقی داشته‌اند و خوب عمل کردند گفت: خوشبختانه برخورد قاطع و جدی در این زمینه صورت گرفت اما در بدنه و برخی بخش‌ها باید دقت بیشتری می‌شد. مثلا وزارت اقتصاد باید از ابتدا توجه بیشتری می‌کرد و موضوع را ساماندهی می کرد و نمی‌گذاشت توپ در زمین رئیس جمهور بیفتد. البته آقای روحانی تمام قد از وزارت اقتصاد دفاع کرد و این حق ایشان بود اما دستگاه اجرایی نباید بگذارد همیشه از آقای روحانی هزینه شود.دلخوش با بیان اینکه وزارت اقتصاد باید پیش از این نسبت به اصلاح ماده ۲۴۱ قانون تجارت اقدام می کرد گفت:‌ هم‌چنین سازمان بازرسی و دیوان محاسبات باید نظارت کافی در این زمینه انجام می‌دادند تا این اتفاق باعث رنجش خاطر مردم، رهبری نشود.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه دولت در شرایط خاصی مشغول فعالیت است و باید مورد حایت قرار گیرد ادامه داد:  همه باید به سمتی برویم که به اصلاح امور کمک کنیم و مجلس، دولت و دستگاه‌های اجرایی واقع بینانه به دنبال حل مشکل باشند.دلخوش ضمن قدردانی از اقدامات رئیس جمهور در برخورد با حقوق های نامتعارف تصریح کرد: مجلس نیز از طریق کمیسیون اصل 90 موضوع را رسیدگی می‌کند البته کمیسیون های اقتصادی و برنامه و بودجه هم باید حساسیت بیشتری نسبت به مسائل مالی و پولی به خرج بدهند و روزنه‌هایی را که در قوانین وجود دارد و از آن سو استفاده می‌شود ببندند.

وی با تاکید بر لزوم توجه بیشتر مجلس به وظیفه نظارتی خود خاطر نشان کرد: دیوان محاسبات نیز به عنوان یکی از بازوهای نظارتی مجلس باید تیم قوی داشته باشد و در تفریغ سالانه بودجه حتی یک ریال را هم مورد حسابرسی قرار دهد و گزارش های لازم را ارائه کند تا قبل از انتشار چنین اخباری دولت و مجلس نسبت به حل مشکل اقدام کنند. انتشار چنین تخلفاتی بازتاب‌های داخلی و خارجی دارند و مخالفین نظام از این موقعیت ها سوءاستفاده می‌کنند ضمن اینکه مردم هم از نظر روحی نیز دچار آسیب می شوند.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :