موضوعات ‌مرتبط: فناوری علم و فناوری

a/85291 :کد

0

کنترل کیفیت هواپیما با پهپاد

  شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۵ — ۱۹:۴۲
تعداد بازدید : ۲۱۰   
 تحلیل ایران -کنترل کیفیت هواپیما با پهپاد

قاعده مشخصی وجود دارد که بر اساس آن پهپادها و هواپیماها نباید در نزدیکی یکدیگر باشند اما حالا شرکت ایرباس دست به سنت شکنی زده است.

 

 

 

قاعده مشخصی وجود دارد که بر اساس آن پهپادها و هواپیماها نباید در نزدیکی یکدیگر باشند اما حالا شرکت ایرباس دست به سنت شکنی زده است.

 
 
 
 

به گزارش تحلیل ایران، شرکت ایرباس در حال آزمایش و به کارگیری نحوه استفاده از پهپادها برای بررسی دقیق هواپیماهای تولید شده پیش از تحویل به مشتریانشان است.


تا پیش از این بازرسان کنترل کیفی ایرباس مجبور بودند که برای بررسی دقیق هواپیماهای تولید شده و اطمینان خاطر حاصل کردن از این نکته که هیچ نقصی در بدنه آنها وجود ندارد از پلکانهای مخصوصی بالا رفته و برای ساعتها مشغول به کار شوند.


مهر نوشت: این فرآیند کار دشواری بوده و در برخی موارد تا دو ساعت به طول می انجامد. حال اما نوبت به استفاده از فناوری نوظهور پهپادها رسیده است. ایرباس نشان داد که با بهره گیری از این سیستمهای پروازی، فرآیند بررسی دقیق هواپیماها تنها در ۱۰ دقیقه به طول می انجامد.


برای این منظور شرکت ایرباس با شرکت آلمانی AscTec همکاری گسترده ای را برای به کارگیری پهپادها در فرآیند بررسی هواپیماها آغاز کرده است.

این شرکت یک فروند پهپاد اصلاح شده فالکون ۸ را که به دوربینهای RealSense ساخت اینتل مجهز هستند برای بررسی موشکافانه و البته هوشمند بدنه هواپیماها به کار گرفته است.


این پهپاد به دوربین ۴۲ مگاپیکسلی قدرتمندی مجهز است که از آن به عنوان ابزار اصلی جمع آوری داده ها استفاده می کند. پهپاد پس از آغاز پرواز از پیش برنامه ریزی شده خود به دور هواپیما، اقدام به تصویربرداری خودکار از بخشهای مختلف آن می کند. در این میان یک هدایت گر از روی زمین تمام حرکات پهپاد را زیر نظر خواهد داشت.


در این بررسیها تا ۱۵۰ تصویر گرفته می شود که در ادامه توسط بازرسان و در قالب مدلسازیهای سه بعدی مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرد.

این نوآوری بر روی هواپیماهای ایرباس A۳۳۰ و A۳۵۰ به کار گرفته شده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :