موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/85335 :کد

0

تدابیر امنیتی شدید در پایگاه هوایی اینجرلیک ترکیه

  یکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵ — ۰۳:۰۵
تعداد بازدید : ۲۶۶   
 تحلیل ایران -تدابیر امنیتی شدید در پایگاه هوایی اینجرلیک ترکیه

کنسولگری آمریکا در شهر آدنا اعلام کرد، تا زمان عادی شدن اوضاع، رفت‌ و‌ آمد به پایگاه اینجرلیک ممنوع و برق آن قطع خواهد بود.

کنسولگری آمریکا در شهر آدنا اعلام کرد، تا زمان عادی شدن اوضاع، رفت‌ و‌ آمد به پایگاه اینجرلیک ممنوع و برق آن قطع خواهد بود.

 

به گزارش تحلیل ایران، کنسولگری آمریکا خطاب به اتباع آمریکایی با اعلام این که مقامات محلی تردد در اطراف این پایگاه را محدود کرده اند، از آنها خواست تا طبیعی شدن اوضاع از نزدیک شدن به این محل خودداری کنند.


آمریکا از پایگاه هوایی اینجرلیک برای بمباران مواضع داعش استفاده می‌کند و برخی کشورها مانند آلمان نیز در آن تعدادی نیرو دارند.


مسئولان ترکیه می‌گویند، کودتاچیان در جریان ناآرامی‌های شب گذشته، بعد از ربودن یک فروند هواپیما، از آن برای حمله به ساختمان‌های مهم از جمله پارلمان استفاده کرده‌اند.


پیش از این، رئیس دستگاه دیپلماسی ترکیه اعلام کرد که تعدادی از مقام‌های نظامی این کشور در پایگاه هوایی اینجرلیک به اتهام دست داشتن در کودتای اخیر دستگیر شدند.


مولود چاووش‌اوغلو از دستگیری تعدادی از مقام‌های نظامی در پایگاه هوایی اینجرلیک به اتهام دست داشتن در کودتای اخیر خبر داد. وی به خبرگزاری رویترز گفت که ترکیه به تلاش خود برای مقابله با گروه‌های تروریستی ادامه خواهد داد.

 

منبع:ایسنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :