موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/85345 :کد

0

وزیرامور خارجه اتریش: همه طرف ها در عراق با داعش مبارزه کنند

  یکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵ — ۰۴:۱۷
تعداد بازدید : ۱۶۱   
 تحلیل ایران -وزیرامور خارجه اتریش: همه طرف ها در عراق با داعش مبارزه کنند

سباستین کورتز وزیر امور خارجه اتریش در دیدار با همتای خود در اقلیم کردستان عراق از همه طرف ها در عراق خواست با گروه تروریستی داعش مبارزه کنند.

سباستین کورتز وزیر امور خارجه اتریش در دیدار با همتای خود در اقلیم کردستان عراق از همه طرف ها در عراق خواست با گروه تروریستی داعش مبارزه کنند.

 

به گزارش تحلیل ایران  به نقل از آپا سباستین کورتز که برای سفری دو روزه به اقلیم کردستان عراق رفته است روز شنبه در اربیل در دیدار با فلاح مصطفی همتای خود در این اقلیم با وحشی خواندن گروه داعش ، گفت: اتریش با مردم عراق به ویژه با کردها در مبارزه با تروریسم متعهد بوده و اعلام همبستگی می کند .


وی تصریح کرد: اتریش دراین زمینه ، به جز موارد نظامی به ارائه کمک های بشر دوستانه به مردم عراق برای مبارزه با تروریسم پایبند است.


به گفته خبرگزاری آپا، شورای وزیران اتریش سه شنبه گذشته با پرداخت یک میلیون و 500 هزار یورو به عنوان کمک به آوارگان عراقی موافقت کرد و وزیر امور خارجه این کشور برای ارائه این کمک مالی عازم کردستان عراق شده است.


سباستین کورتز همچنین روز شنبه با نخست وزیر اقلیم کردستان عراق دیدار و گفت وگو کرد.
در این دیدار وی ضمن تبادل نظر درباره چگونگی همکاری با کردستان عراق در مبارزه با داعش، قول کمک 2 میلیون یورویی به این اقلیم برای بازگشت آوارگان به خانه هایشان را داد.

 

منبع:ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :