موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/85479 :کد

0

وضعیت تبعیض نژادی در آمریکا بدتر شده است

  یکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵ — ۱۹:۰۷
تعداد بازدید : ۱۴۱   
 تحلیل ایران -وضعیت تبعیض نژادی در آمریکا بدتر شده است

نتایج یک نظرسنجی جدید در آمریکا حاکی از این است که مردم این کشور نسبت به وضعیت نژاد پرستی در آمریکا ابراز ناامیدی و نگرانی کرده‌اند.

 

 

 

نتایج یک نظرسنجی جدید در آمریکا حاکی از این است که مردم این کشور نسبت به وضعیت نژاد پرستی در آمریکا ابراز ناامیدی و نگرانی کرده‌اند.

 
 
 

به گزارش تحلیل ایران، بر اساس یک نظر سنجی جدید که اخیرا در جامعه آمریکا برگزار شده است، 63 درصد شهروندان آمریکایی گفته اند که روابط نژادی در کشورشان وضعیت بسیار فجیعی بوجود آورده است.


براساس این نظرسنجی جدید که توسط واشنگتن پست و ای بی سی نیوز برگزار شد تنها سه نفر از هر 10 نفر آمریکایی گفته اند که نسبت به وضعیت اصلاح تبعیض نژادی در آمریکا خوشبین هستند.


 تسنیم به نقل از اسپوتنیک نوشت: حدود 58 درصد از افراد مشارکت کننده در این نظرسنجی بر این باورند که هیلاری کلینتون نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا می تواند با این وضعیت مقابله کند و تنها 26 درصد گفته اند که ترامپ نامزد جمهوریخواه انتخابات می تواند به وعده های خود در راستای مقابله با نژادپرستی و تبعیض نژادی عمل کند.


این نظرسنجی از میان 1003 شرکت کننده میانسال و به صورت تلفنی طی روزهای 11 تا 14 جولای صورت گرفته شده است.


وضعیت نژادپرستی در جامعه آمریکا روز به روز تشدید می شود. این امر باعث شده تا فعالان حقوق بشری این وضعیت را مرتب مورد بررسی قرار داده و نسبت به آن انتقاد کنند.


طی روزهای اخیر نیز رفتار خشونت آمیر پلیس آمریکا با سیاهپوستان این کشور خشم مردم را برانگیخته است. مردم در شهرهای مختلف آمریکا به خیابان ها ریخته اند تا خشم خود را از اقدامات نژادپرستانه مامورین دولتی این کشور نشان دهند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :