موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس

a/85492 :کد

0

دولت در برخورد با حقوق‌های نجومی از دانه درشت‌ها شروع کند

  یکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵ — ۲۰:۲۳
تعداد بازدید : ۱۹۸   
 تحلیل ایران -دولت در برخورد با حقوق‌های نجومی از دانه درشت‌ها شروع کند

نماینده مجلس نهم شورای اسلامی با تاکید براینکه ما هنوز اقدام جدی و شفافی از دولت برای برخورد با مدیران متخلف در موضوع فیش‌های نجومی ندیده‌ایم، گفت: البته نباید این گونه شود.

 

 

 

نماینده مجلس نهم شورای اسلامی با تاکید براینکه ما هنوز اقدام جدی و شفافی از دولت برای برخورد با مدیران متخلف در موضوع فیش‌های نجومی ندیده‌ایم، گفت: البته نباید این گونه شود که این مدیران متخلف پس از عزل از جای دیگری در دولت سر در بیاورند.

 
 
 

به گزارش تحلیل ایران، حسین نجابت نماینده مردم تهران در مجلس نهم شورای اسلامی، پیرامون موضوع فیش‌های نجومی و لزوم برخورد جدی دولت با مدیران متخلف گفت: هر سه قوه باید به این حادثه به عنوان یک فرصت نگاه کنند.


وی افزود: این حادثه نشات گرفته از روحیه اشرافی‌گری و سرمایه‌داری است. متاسفانه سیستم اداری ما نحوه گردش کار، چارت سازمانی و موادی از این قبیل مبتنی بر سرمایه‌داری است اما همین موضوع را یک مدیر هوشیار به فرصت تبدیل می‌کند.


خبرنگار فارس نوشت: نجابت با تاکید براینکه باید از موضوع حقوق‌های نجومی جهت اصلاح سیستم‌ مالی و اداری کشور بهره ببریم، گفت: در بیانیه و همچنین سخنان رئیس‌جمهور این موضوع بیان شده است و اگر به این امر عمل شود مثبت خواهد شد.


این نماینده سابق مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: دولت اگر می‌خواهد خود را به عنوان یک دولت موفق نشان دهد باید اقدامات جدی در این خصوص انجام دهد و مردم را نیز در جریان امور قرار دهد.


وی با بیان اینکه ما هنوز اقدام جدی و شفافی از طرف دولت برای برخورد با مدیران متخلف در موضوع فیش‌های نجومی ندیده‌ایم گفت: البته هنوز فرصت باقی است. انتظار این است در کنار برخورد با مدیران متخلف اینان پس از عزل سر از جای دیگری در نیاورند. البته در این موضوع باید از دانه درشت‌ها شروع شود.


نجابت با بیان اینکه اگر موضوع فیش‌های نجومی دستاویز عده‌ای برای کوبیدن دیگران شود فایده‌ای برای کشور نخواهد داشت، گفت: اینکه عنوان می‌کنند این موضوع از دولت قبل بوده اشکالی ندارد با قبلی‌ها هم برخورد کنند. حقوق‌های نجومی نباید یک حادثه سیاسی جلوه داده شود تا از کنارش به راحتی عبور کنند.


نماینده مردم تهران در مجلس نهم شورای اسلامی با بیان اینکه نظام سرمایه‌داری بعد از جنگ طرفداران جدی در کشور پیدا کرد، گفت: این وضعیت بدین خاطر است که ما نتوانستیم یک نظام اقتصادی اسلامی جایگزین کنیم و در کنار آن نیز این مسئله وجود داشت که عده‌ای شیفته و دل‌سپرده نظام سرمایه‌داری بودند و در مسئولیت‌ها نیز حضور داشتند.


وی در پایان گفت: حال اگر امروز می‌خواهیم موضوع فیش‌های نجومی را اصلاح کنیم باید از این منظر به موضوع نگاه کنیم چراکه ریشه اصلی قضیه همین نگاه اشرافی‌گری و سرمایه‌داری است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :