موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/85555 :کد

0

کری: داعش دوره سختی در عراق و سوریه خواهد داشت

  دوشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۵ — ۰۴:۲۵
تعداد بازدید : ۱۹۹   
 تحلیل ایران -کری: داعش دوره سختی در عراق و سوریه خواهد داشت

وزیر خارجه آمریکا مدعی شد ائتلاف موسوم به ائتلاف ضد داعش پیشرفت های زیادی داشت.

وزیر خارجه آمریکا مدعی شد ائتلاف موسوم به ائتلاف ضد داعش پیشرفت های زیادی داشت.
 
به گزارش تحلیل ایران ؛ جان کری در گفتگو با تلویزیون ای بی سی نیوزگفت: تا امروز هیچ تاثیر منفی را روی تلاش ها برای مقابله با گروه تکفیری صهیونیستی داعش، شاهد نبودیم.

کری افزود: پی بردن به اینکه چه زمانی ممکن است یک نفر به صورت ناگهانی ظاهر شود بسیار بسیار دشوار است یعنی سخت تر از یافتن سوزن در انبار کاه است.

مقامات مجری قانون (پلیس) بار سنگینی بر دوش دارند، دولت ها بار سنگینی بر دوش دارند و باید تلاش کنند در همه جا و در تک تک روزهای سال مراقب باشند.

کری همچنین افزود: این هفته  میزبان چهل و پنج کشور و وزرای دفاع و خارجه آنها در واشنگتن دی سی خواهیم بود تا بررسی و ارزیابی کنیم که در کجای کار قرار داریم و می خواهیم در این اجلاس برای متوقف کردن کار داعش برای همیشه برنامه ریزی کنیم.

جان کری در بخش دیگری از گفتگو به انتقاد دونالد ترامپ نامزد جمهوریخواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از سیاست خارجی باراک اوباما در قبال منطقه غرب آسیا پاسخ داد و گفت: ما ائتلافی متشکل از شصت و شش کشور را دور هم جمع کرده ایم.

ما اکنون بیش از چهل درصد تا چهل و پنج درصد سرزمین های تحت کنترل داعش را در عراق پس گرفته ایم. درحال پیشرفت بسیار مهمی هستیم.

کری گفت: ما عمیقا درگیر کار هستیم و پیشرفت بسیار زیادی داشته ایم. من معتقدم که قبل از مراسم تحلیف رئیس جمهور بعدی در آمریکا ، ما حتی پیشرفت بسیار زیادی  بدست خواهیم آورد و داعش زمان سختی را  در عراق و سوریه در پیش خواهد داشت.


منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :