موضوعات ‌مرتبط: سیاسی امنیتی و دفاعی

a/85616 :کد

0

دشمن درصدد تهی کردن انقلاب از انقلابی گری است

  دوشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۵ — ۱۲:۱۲
تعداد بازدید : ۱۸۱   
 تحلیل ایران -دشمن درصدد تهی کردن انقلاب از انقلابی گری است

نماینده ولی فقیه در سپاه گفت: عده‌ای، گاهی حرف‌هایی می‌زنند که نمونه آن در تاریخ، ابوموسی اشعری بود.

نماینده ولی فقیه در سپاه گفت: عده‌ای، گاهی حرف‌هایی می‌زنند که نمونه آن در تاریخ، ابوموسی اشعری بود.


به گزارش تحلیل ایران ؛حجت‌الاسلام والمسلمین علی سعیدی نماینده ولی فقیه در سپاه، در جمع فرماندهان نیروی دریایی سپاه در مشهد مقدس، با بیان اینکه انقلابی‌گری و تحول درونی، فرا زمانی است تأکید کرد: انقلاب و انقلابی‌گریِ فرامکانی، انقضاپذیر و تعطیل‌شدنی نیست.
 
نماینده ولی فقیه در سپاه با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر موضوع انقلابی گری گفت: بی تردید بیان و تأکید چند باره یک موضوع از لسان رهبر معظم انقلاب نشان دهنده یک دغدغه قابل توجه است و طرح این موضوع از جانب معظم له، پشت صحنه و عقبه ای دارد که ناظر به دغدغه و نگرانی هایی است که موضوع انقلابی گری از آن جمله است.
 
سعیدی با بیان اینکه کلام رهبری ناظر به دو حوزه نظری و فکری و رفتاری و عملکردی است، اظهار داشت: در حوزه نظری توجه دادن به دیدگاه های افرادی است که تاریخ انقلاب و انقلابیگری را پایان یافته قلمداد می کنند و زمان کوتاهی برای آن قائل هستند و در حوزه رفتاری و عملکردی توجه دادن به جریاناتی است که در صددند تا روحیه انقلابی را از جامعه بگیرند و آن را به سمت جدایی از دین و سکولاریسم بکشانند.
 
وی ادامه داد: انقلاب اسلامی و اسلام انقلابی روندی مربوط به اساس زندگی انسان ها است که یکی ناظر به تحول درونی و دیگری در برابر اسلام آمریکایی نمی تواند متوقف و تعطیل شود.
 
نماینده ولی فقیه در سپاه با بیان اینکه وقتی انسان از همه چیز برید و به خدا پیوست به یک انقلابی تمام عیار تبدیل و دگرگونی ایجاد می شود، افزود: لازمه مقابله با فرعون های بیرونی زمان، انقلاب درونی و مبارزه با نفس اماره است.
 
وی خاطرنشان کرد: همانگونه که تمامی انبیای الهی، ائمه معصومین علیهم السلام و  رهبران الهی انقلابی بودند امروز نیز ما باید همواره انقلابی باشیم.
 
سعیدی با تاکید بر اینکه دشمن درصدد تهی کردن انقلاب از انقلابی گری است، به معیارهای انقلابی‌گری اشاره و تصریح کرد: اولین معیاری که در  انقلابی گری اهمیت دارد، بحث زمان شناسی است.
 
وی افزود: کسی که عالم به زمان خودش باشد مورد شبیخون قرار نمی گیرد؛ زمان و مکان در استنباط حکم تأثیر دارد که مثال آن تغییر حکم درباره کامل شدن نماز در خصوص شهرها و روستاهایی است که در اثر توسعه به هم نزدیک شده و دیگر فاصله قبلی از بین رفته است.
 
نماینده ولی فقیه در سپاه شناخت متغیرها در عرصه تهدیدات و گرایش گروه‌ها و جریانها را از معیارهای انقلابی‌گری برشمرد و گفت: از دیگر معیارهای انقلابی‌گری، درک مقتضیات و متغیرهای زمان است؛ عده‌ای بدون توجه به این مهم گاهی حرف هایی می زنند و بی اعتنا به این مقتضیات و متغیرها مواضعی اتخاذ می کنند که نمونه آن در تاریخ، ابوموسی اشعری بود.
 
سعیدی در پایان از داشتن درک درست از دشمن بعنوان یکی از معیارهای انقلابی گری یاد کرد و گفت: شجاعت در اعلام مواضع، نیازشناسی، جریان شناسی، اعلام به موقع و به هنگام مواضع در برابر دشمنان و بیگانان و از سوی دیگر در حمایت از رهبری و اولویت دادن حق بر موقعیت و منفعت ازدیگر معیارهای انقلابیگری بشمار می رود.
 
 منبع :باشگاه خبرنگاران جوان
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :