موضوعات ‌مرتبط: سیاسی اسلام

a/8565 :کد

0

وحدت و آزادی مسلمانان در ایران مثال زدنی است

  چهارشنبه ۰۴ شهریور ۱۳۹۴ — ۱۶:۰۳
تعداد بازدید : ۴۳۲   
 تحلیل ایران -وحدت و آزادی مسلمانان در ایران مثال زدنی است

مدیر موسسه علمی ، آموزشی و فرهنگی قرآن و اهل بیت فرانکفورت آلمان گفت: وحدت و آزادی که در بین مسلمانان ایران به ویژه مسلمانان اهل تسنن وجود دارد مثال زدنی و قابل تقدیر است.

مدیر موسسه علمی ، آموزشی و فرهنگی قرآن و اهل بیت فرانکفورت آلمان گفت: وحدت و آزادی که در بین مسلمانان ایران به ویژه مسلمانان اهل تسنن وجود دارد مثال زدنی و قابل تقدیر است.

 

محمدحسین آوجی که به دعوت مجمع جهانی اهل بیت(ع) به ایران سفر کرده است ، روز چهارشنبه در دیدار با امام جمعه ، فرماندار و شماری از مسوولان شهرستان مهاباد افزود: حفظ وحدت در جامعه اسلامی یک وظیفه الهی و از مهمترین تکالیف مسلمانان به شمار می رود که این امر در ایران اسلامی به خوبی دیده می شود.
وی با بیان اینکه در سفر خود به استان های کرمانشاه ، کردستان و آذربایجان غربی با مردم اهل سنت این مناطق دیدار و گفت و گو داشته است ، بیان کرد: در دیدار با این افراد همگی آنها از آزادی که دولت ایران به آنها داده است ، رضایت کامل خود را اعلام کردند.
آوجی گفت: برخلاف تبلیغات منفی کشورهای اروپایی مبنی بر نبود آزادی در میان مردم کردزبان این مناطق و تحت فشار قرار گرفتن آنها توسط دولت ایران ، من مشاهده کردم که همه آنها از شرایط زندگی خود رضایت دارند.
وی اضافه کرد: در شماری از این شهرهای کردنشین مسلمانان اهل سنت در فضایی آرام و بدون هیچ مشکلی در کنار دیگر مسلمانان اهل تشیع به زندگی و کار پرداخته و هیچ مشکلی در بین آنها وجود ندارد.
آوجی افزود: در بسیاری از این شهرها اکثریت قریب به اتفاق مسوولان آنها را نیز مسلمانان اهل سنت و کردزبان تشکیل می دهد که این امر نشاندهنده اعتماد و اطمینان نظام و دولت ایران به مردم این منطقه است.
وی تاکید کرد: در بازگشت به کشور آلمان فضای صمیمی و با نشاط حاکم بر مناطق اهل سنت به ویژه شهرهای کردنشین را به مردم این کشور بازگو کرده و سفیر مردم کردستان در این کشور خواهم بود.
به گزارش تحلیل ایران ، در این دیدار فرماندار و امام جمعه مهاباد نیز به تشریح شرایط و وضعیت این شهرستان پرداخت و وجود وحدت و همبستگی بین مردم این شهرستان را یکی از مهمترین دلایل توسعه و پیشرفت آن عنوان کردند.
مدیر موسسه علمی آموزشی و فرهنگی قرآن و اهل بیت فرانکفورت آلمان را در این دیدار صلاح الدین قوچ از مسوولان موسسه اسلامی هامبورگ یکی از اعضای جامعه المصطفی العالمین نیز همراهی می کرد.
شهرستان مهاباد با 215 هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی واقع شده است.

                               

وحدت جهان اسلام     مهاباد                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :