موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی هواشناسی

a/85669 :کد

0

افزایش دمای تهران و اهواز

  دوشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۵ — ۱۷:۳۵
تعداد بازدید : ۲۲۶   
 تحلیل ایران -افزایش دمای تهران و اهواز

مدیر‌کل پیش‌بینی سازمان هواشناسی کشور از گرم‌تر شدن هوای غالب نقاط کشور تا پایان هفته و تداوم گرد و خاک زابل در ساعتهای آینده خبر داد و گفت: دمای هوای تهران روز چهارشنبه با سه درجه افزایش به ۴۰ درجه ب

مدیر‌کل پیش‌بینی سازمان هواشناسی کشور از گرم‌تر شدن هوای غالب نقاط کشور تا پایان هفته و تداوم گرد و خاک زابل در ساعتهای آینده خبر داد و گفت: دمای هوای تهران روز چهارشنبه با سه درجه افزایش به ۴۰ درجه بالای صفر و دمای اهواز به ۴۹ درجه افزایش می‌یابد.

 

به گزارش تحلیل ایران ،  درتشریح آخرین وضعیت جوی کشور اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود از امروز دوشنبه، روند افزایش نسبی دما در اغلب مناطق کشور به‌ویژه سواحل شمالی کشور را شاهد باشیم و ماندگاری هوای گرم تا پایان هفته ادامه داشته باشد.


وی تصریح کرد: شدت گرما موجب خواهد شد تا دمای هوای تهران روز چهارشنبه با سه درجه افزایش به 40 درجه بالای صفر برسد و دمای اهواز نیز به 49 درجه خواهد رسید.


مدیر‌کل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور خاطرنشان کرد: امروز و طی ساعتهای آینده وزش باد نسبتا شدید در شرق کشور به‌ویژه در منطقه زابل تداوم خواهد یافت؛ این وزش باد سبب ایجاد گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا خواهد شد.


وظیفه عنوان کرد: پیش‌بینی می‌شود در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه در ارتفاعات البرز مرکزی، دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی، جنوب سیستان و بلوچستان، ارتفاعات جنوبی کرمان و ارتفاعات شرقی و شمالی هرمزگان افزایش ابر، بارش پراکنده باران، گاهی رعد و برق و وزش باد ایجاد شود.


منبع : تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :