موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/85674 :کد

0

هشدار مرکل به اردوغان درباره مذاکرات عضویت در اتحادیه اروپا

  دوشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۵ — ۱۷:۵۲
تعداد بازدید : ۱۷۷   
 تحلیل ایران -هشدار مرکل به اردوغان درباره مذاکرات عضویت در اتحادیه اروپا

دولت آلمان به آنکارا هشدار داد که اگر بار دیگر مجازات اعدام را در واکنش به کودتای نافرجام به جریان بیاندازد مذاکرات عضویت این کشور در اتحادیه اروپا پایان می‌یابد.

دولت آلمان به آنکارا هشدار داد که اگر بار دیگر مجازات اعدام را در واکنش به کودتای نافرجام به جریان بیاندازد مذاکرات عضویت این کشور در اتحادیه اروپا پایان می‌یابد. 

 

به گزارش تحلیل ایران ، به نقل از نشریه "دی سایت"، آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان اعلام کرده است که اگر ترکیه بار دیگر مجازات اعدام را در کشورش به جریان بیندازد مذاکرات درباره عضویت این کشور در اتحادیه اروپا پایان می یابد.


"استفان زایبرت"، سخنگوی دولت آلمان در این باره اظهار داشت: آلمان و اتحادیه اروپا یک موضع آشکار در این باره دارند. ما مجازات اعدام را مطلق رد می کنیم. کشورهایی که در آن ها مجازات اعدام  معتبر است نمی توانند عضو اتحادیه اروپا شوند. به جریان افتادن دوباره مجازات اعدام در ترکیه در نتیجه به مفهوم پایان مذاکرات عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا خواهد بود.


لغو کامل مجازات اعدام و پایبندی به حقوق بشر پیش شرط های عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا هستند.


دولت ترکیه ظاهرا بعد از کودتای نافرجام ارتش در این کشور به مسئله به جریان انداختن مجدد مجازات اعدام می اندیشد.


دیگر سیاستمداران اروپایی نیز درباره اجرای مجدد مجازات اعدام در ترکیه به مقامات این کشور هشدار داده اند.


وزیر امور خارجه لوکزامبورگ در این باره اظهار داشته است که اگر مجازات اعدام توسط یک نامزد عضویت در اتحادیه اروپا به جریان بیافتد بنابراین مذاکرات عضویت در این کشور متوقف می شود.


"استفان زایبرت"، سخنگوی دولت آلمان در عین حال تاکید کرد که کودتای نافرجام در ترکیه هیچ تاثیری بر توافق پناهندگان بین ترکیه و اتحادیه اروپا نخواهد داشت. تا به حال هیچ گفتگویی بین مرکل و اردوغان وجود نداشته است اما دولت های دو کشور روابطی برقرار کرده اند.


منبع : تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :