موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/8571 :کد

0

گسترش همکاریهای تسلیحاتی آمریکا و تایوان در سایه مخالفت چین

  چهارشنبه ۰۴ شهریور ۱۳۹۴ — ۱۷:۱۳
تعداد بازدید : ۴۵۹   
 تحلیل ایران -گسترش همکاریهای تسلیحاتی آمریکا و تایوان در سایه مخالفت چین

تایوان اعلام کرد که در چارچوب همکاریهای تسلیحاتی با آمریکا، درصدد دستیابی به زیردریایی هایی از این کشور است که بتواند قدرت و توان نظامی دریایی این جزیره را ارتقا بخشد.

تایوان اعلام کرد که در چارچوب همکاریهای تسلیحاتی با آمریکا، درصدد دستیابی به زیردریایی هایی از این کشور است که بتواند قدرت و توان نظامی دریایی این جزیره را ارتقا بخشد.

 

به نقل از وزارت دفاع تایوان، آمریکا همچنان مهمترین گزینه برای خریدهای تسلیحاتی تایوان است و «دیوید لو» سخنگوی این وزارتخانه در سخنانی خاطرنشان کرد که ما نه تنها از این خرید صرف نظر نکرده ایم بلکه به آن نیاز جدی داریم.
وی گفت که تایوان برای تامین امنیت دریایی و بالا بردن قدرت بازدارندگی خود به شکلی جدی گزینه خرید زیردریایی از آمریکا را در دستور کار قرار داده است.
روزنامه تایوانی «تایپه تایمز» نیز امروز نوشت که تایوان خریدهای تسلیحاتی فراوانی از آمریکا انجام می دهد و جدا از تلاش برای ساخت زیردریایی در داخل، قصد دارد چند فروند آن را از آمریکا خریداری نماید.
سخنگوی وزارت دفاع تایوان اما تاکید کرد که حتی برای ساخت زیردریایی های مذکور باید با کارشناسان و بخش های صنعتی و تسلیحاتی آمریکا همکاری کنیم.
دولت تایوان می گوید که ساخت زیردریایی های بنزینی در آمریکا که تایوان خواستار خرید آن است متوقف شده و کار بر روی ساخت زیردریایی های هسته ای متمرکز است اما این زیردریایی های هسته ای برای آبهای اطراف تایوان کاربرد ندارد.
تایوان در تلاش است تا فن آوری ساخت این زیردریایی ها را از آمریکا به این جزیره منتقل کند.
تایوان بر اساس پیمان سال های 1970 اقدام به خرید اسلحه از آمریکا می کند که چین به شدت با آن مخالف است.
چین حتی بارها به آمریکا هشدار داده است که بر اساس بیانیه های مشترک دو کشور، از انجام این معاملات با تایوان خودداری کند.
چین می گوید که جزیره تایوان نهایتا تا سال 2050 میلادی با این کشور متحد خواهد شد.

منبع:ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :