موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/85713 :کد

0

روسیه: ایران قطعنامه ۲۲۳۱ را نقض نکرده است

  دوشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۵ — ۲۲:۲۵
تعداد بازدید : ۱۵۶   
 تحلیل ایران -روسیه: ایران قطعنامه ۲۲۳۱ را نقض نکرده است

نماینده روسیه در سازمان ملل درباره قطعنامه ۲۲۳۱ تاکید کرد که تهران از انجام آزمایش های موشکی منع نشده و فقط به پرهیز از آن دعوت شده است و با توجه به اینکه می توان دعوت را نادیده گرفت بر این باوریم که

نماینده روسیه در سازمان ملل درباره قطعنامه ۲۲۳۱ تاکید کرد که تهران از انجام آزمایش های موشکی منع نشده و فقط به پرهیز از آن دعوت شده است و با توجه به اینکه می توان دعوت را نادیده گرفت بر این باوریم که تهران قطعنامه ۲۲۳۱ را نقض نکرده است.

 

به گزارش تحلیل ایران، "ویتالی چورکین" نماینده دائمی روسیه در سازمان ملل در مصاحبه با روزنامه اینترنتی «وزگلیاد» با اشاره به دستاوردهای توافق هسته ای بین ایران و 1+5، گفت: برجام مهم ترین پیشرفت در عرصه دیپلماسی بین المللی سال های اخیر بود.


وی در گفت وگو با این روزنامه روسی افزود: پذیرش قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل که بخش اصلی آن را طرح برجام مورد توافق بین ایران و 1+5 تشکیل می دهد، نمونه بارزی است که حتی پیچیده ترین مسائل بین المللی را زمانی که برای حل آن اراده سیاسی و آمادگی تو افق وجود داشته باشد، می توان فیصله داد.


چورکین تاکید کرد: بدیهی است زمانی که سخن از چنین نظام پیچیده ای به میان می آید به دشواری می توان گفت چه طرفی بگونه کامل از اجرای توافق ها رضایت دارد.


مقام روسی در ادامه گفت که تهران ناراضی است، زیرا لغو تحریم های یکجانبه اغلب به عادی سازی روابط تجاری اقتصادی منجر نمی شود و بسیاری از شرکت های غربی از برخورد احتمالی آمریکا هراس دارند و کشورهای مقابل نیز موضوع پرتاب موشک توسط ایران را مطرح می کنند در حالیکه این کشور دیگر در این باره ممنوعیتی ندارد.


چورکین اظهار کرد: در هر حال بر این باوریم که اجرای برجام خوب پیش می رود. از سوی دیگر اعضای شورای امنیت در مورد آزمایش موشکی ایران تفاهم نداشتند، در همین حال خاطرنشان می کنم در قطعنامه 2231 که باطل کننده قطعنامه های ضد ایرانی قبلی است، تهران از انجام آزمایش های موشکی منع نشده و فقط به پرهیز از آن دعوت شده است و با توجه به اینکه می توان دعوت را نادیده گرفت بر این باوریم که تهران قطعنامه 2231 را نقض نکرده است.


منبع : تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :