موضوعات ‌مرتبط: سیاسی برجام

a/85721 :کد

توافقی بنام ایران وبه کام آمریکایی ها

احمدرضا صباغی

  دوشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۵ — ۰۰:۴۷
تعداد بازدید : ۴۸۵   
 تحلیل ایران -توافقی بنام ایران وبه کام آمریکایی ها

بیش از یکسال است که از توافق هسته ای کشورمان با گروه۵+۱ می گذرد اما اگر واقعیت را بررسی کنیم متوجه خواهیم شد که در طول یکسال گذشته اتفاق مثبت وسازنده ای در کشورمان نیفتاده است

بیش از یکسال است که از توافق هسته ای کشورمان با گروه5+1 می گذرد اما اگر واقعیت را بررسی کنیم متوجه خواهیم شد که در طول یکسال گذشته اتفاق  مثبت وسازنده ای در کشورمان نیفتاده است به طوری که علاوه براینکه اقتصاد کشور از رکود خارج نشده است بلکه به جرات می توان گفت که اوضاع اقتصادی کشورمان وخیم تر هم شده است.


از سوی دیگر با توجه به حصول توافق هسته ای در سال گذشته کشورمان در طول یکسال با اجرای بند به بند مفاد توافق هسته ای به نوعی بر توافق هسته ای پایبند بوده است  و این در حالی است که طرف مقابل این توافق کره  خصوص آمریکا جز بدعهدی و عدم پایبندی به تعهدات خود کار بخصوصی نکرده است.


از طرف دیگر به نظر می رسد دولت یازدهم در حضور توافق هسته ای کامل به بندهای آن به نوعی سادگی کرده است که همین موضوع موجب شده است تا دندان های نظام جمهوری اسلامی ایران کشیده شود وبه نوعی از قدرت کشورمان در منطقه خاورمیانه وجهان کاسته شود.


البته نباید از ذکر این نکته مهم غافل شویم که رهبر معظم انقلاب اسلامی بارها در سخنان خود به سابقه باز بودن آمریکا به بد عهدی اشاره کرده بودند که به نظر می رسد به این موضوع از سوی دولت ومذاکره کنندگان توجه ویژه ای نشده است.


بنابراین با برآوردهای انجام گرفته می توان گفت که تا به امروز که یکسال از عمر برجام می گذرد این اتفاق سیاسی نتیجه در خور توجه ای برای کشورمان نداشته است که دفاع است اتفاق کنند سوء استفاده آمریکایی ها به منظور عملی کردن تعهداتشان شده است.

                               

  احمدرضا صباغی
 
  آدرس ایمیل :
  آدرس سایت/وبلاگ:


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :