موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مدیریت

a/85727 :کد

تبعات سوء مدیریت های نجومی در کشور

احمدرضا صباغی

  ﺳﻪشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۵ — ۲۲:۵۲
تعداد بازدید : ۵۸۳   
 تحلیل ایران -تبعات سوء مدیریت های نجومی در کشور

پس ازرسانه ای شدن فیش های حقوقی بسیاری از مدیران ارشد بانک ها وبیمه های کشور ومشخص شدن دریافت حقوق های نجومی این افراد برای قشرهای مختلف جامعه یکی از موضوع های مهمی که متاسفانه به آن در رسانه ها ...


پس ازرسانه ای شدن فیش های حقوقی بسیاری از مدیران ارشد بانک ها وبیمه های کشور ومشخص شدن  دریافت حقوق های نجومی این افراد برای قشرهای مختلف جامعه یکی از موضوع های مهمی که متاسفانه به آن در رسانه ها پرداخته نشد و به نوعی از قلم افتاد سوء مدیریت های نجومی در کشور است.


درحقیقت بسیاری از مدیران کشور در طول سالهای اخیر با پول نفتی که متعلق به مردم بوده است اقدام به ساخت پالایشگاه، نیروگاه وحتی مجتمع های عظیم پتروشیمی در کشور کرده اند که ساخت این مجتمع ها تا به حال فایده چندانی برای مردم کشورما نداشته است.


در واقع وقتی مدیران کشور ژست روشن فکرانه به خود می گیرند ومعاهده ای مثل معاهده تغییر اقلیم پاریس را امضا می کنند نباید منتظر توسعه وپیشرفت کشور از یک طرف وبرقراری امکانات رفاهی لازم برای مردم کشور از طرف دیگر بود.


درواقع امضا کردن قراردادها ومعاهده هایی که برای کشور هیچ سودی ندارد وبیشتر موجب متحمل شدن هزینه ها به کشور واقشار مختلف جامعه می شود ضربه های جبران ناپذیری را به اقتصاد کشور وحتی مردم وارد خواهد کرد.


در حقیقت مدیران ارشد کشورما باید قراردادهایی را امضا کنند که از یک طرف به سود منافع ملی ایران باشد واز طرف دیگر این قراردادها در روند زندگی مردم در کشور تغییر ایجاد کند ومردم نتایج انعقاد این قراردادها را در زندگی خود لمس کنند.

البته نباید از ذکر این نکته مهم غافل شویم که بعضی از مدیران ارشد کشورهم براثر فشارهای مدیران بالادستی خود اقدام به امضای بعضی از قردادهایی می کنند که نه تنها برای منافع  کشورمفید نیست بلکه برای قشرهای مختلف مردم هم هیچ مزیتی ندارد.


بنابراین با رسانه ای شدن بسیاری از فیش های حقوقی مدیران نجومی بگیر در کشور به نظر می رسد سوء مدیریت بسیاری از مدیران کشور ازسالهای گذشته تا به امروز در انعقاد قراردادهای مختلف خارجی وداخلی موجب به هدررفتن بسیاری از سرمایه های کشور وحتی پولهای نفتی می شود که حق بیت المال است هرچند وضع سیاست های گوناگون در دولت های مختلف به منظور انعقاد قراردادها و معاهده ها با کشورهای متفاوت در وقوع اتفاقی بنام سوء مدیریت در کشور قطعا تاثیرگذار بوده است.

                               

  احمدرضا صباغی
 
  آدرس ایمیل :
  آدرس سایت/وبلاگ:


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :