موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی سلامت

a/85740 :کد

0

سپردن جراحی به غیر از جراح معالج تخلف است

  ﺳﻪشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۵ — ۰۲:۰۳
تعداد بازدید : ۱۹۲   
 تحلیل ایران -سپردن جراحی به غیر از جراح معالج تخلف است

مدیرکل دفتر نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت هر گونه سپردن جراحی به غیر از جراح معالج را تخلف عنوان کرد و گفت: مردم این تخلف آشکار را به سامانه ۱۶۹۰ گزارش دهند.

مدیرکل دفتر نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت هر گونه سپردن جراحی به غیر از جراح معالج را تخلف عنوان کرد و گفت: مردم این تخلف آشکار را به سامانه ۱۶۹۰ گزارش دهند.

 

به گزارش تحلیل ایران ، یکی از مشکلاتی که بیماران مطرح می‌کنند این است که فلان جراح عنوان کرده بود که جراحی او را انجام می‌دهد ولی در نهایت پزشک جراح دیگری جراحی اش کرده است، موضوعی که باعث بی‌اعتمادی مردم به حوزه سلامت و خدمت رسانی در این عرصه می‌شود.


در این رابطه سید محمد حسین میر دهقان - مدیرکل دفتر نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت درباره این موضوع با تخلف عنوان کردن این مسئله از طرف هر جراحی به تسنیم عنوان کرد: این کار تخلف آشکاری است و با آن به جِد برخورد می‌شود.


میر دهقان ادامه داد: با این وجود و به هر دلیلی اگر جراحی باید توسط پزشک دیگری به غیر از جراح اصلی بیمار صورت پذیرد باید به طور کامل این مسائل به بیمار گفته شود و حتی از او امضاء گرفته شود زیرا این موارد جزو حقوق بیمار است و از نظر اخلاقی و حرفه ای نیز باید چنین موضوع مهمی به بیمار توضیح و تفهیم شود.


مدیرکل دفتر نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت در خاتمه خاطرنشان کرد: بیماران و مردم در صورت برخورد با چنین تخلفی که پزشک جراح شان عمل جراحی را خود انجام ندهد و به پزشک جراح دیگری واگذار کند و بیمار نیز از این روند بی‌اطلاع باشد می‌توانند به سامانه 1690 این تخلف آشکار را گزارش دهند تا به صورت جدی رسیدگی شود.منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :