موضوعات ‌مرتبط: فناوری سخت افزار

a/85748 :کد

0

احتمال جریمه ۹۰۰ میلیون دلاری کوالکام در کره جنوبی

  ﺳﻪشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۵ — ۰۲:۴۶
تعداد بازدید : ۱۵۲   
 تحلیل ایران -احتمال جریمه ۹۰۰ میلیون دلاری کوالکام در کره جنوبی

پس از ۱۷ ماه تحقیق، کمیسیون تجارت منصفانه در کره جنوبی احتمالاً تصمیم دارد جریمه ای یک تریلیون وونی (حدود ۹۰۰ میلیون دلار) را به شرکت کوالکام اختصاص دهد.

پس از ۱۷ ماه تحقیق، کمیسیون تجارت منصفانه در کره جنوبی احتمالاً تصمیم دارد جریمه ای یک تریلیون وونی (حدود ۹۰۰ میلیون دلار) را به شرکت کوالکام اختصاص دهد.
 

به گزارش تحلیل ایران این تصمیم تا دو روز دیگر، بیستم جولای اتخاذ خواهد شد و اگر کوالکام گناهکار شناخته شود، این بزرگترین جریمه ای خواهد بود که کمیسیون تجارت منصفانه کره تا کنون به یک شرکت اختصاص داده است.


بنابر گفته های این کمیسیون، شرکت کوالکام مجوزهای خود را با قیمتی بسیار بالا در اختیار شرکت های سازنده کره ای قرار داده و شرایط بازار منصفانه را نیز زیر پا گذاشته است.


سخنگوی کمیسیون مذکور به خبرگزاری Korea Times می گوید: «کوالکام با توجه به قیمت موبایل هایی که در کره تولید شده اند، دست به مشخص سازی میزان حق امتیاز گرفته. این شرکت باید حق امتیاز را در قبال هر چیپست خود مشخص می کرد نه قیمت هر دستگاه.»


به کلامی ساده تر کوالکام تکنولوژی های خود را در اختیار سازندگان موبایل در کره قرار داده، اما حق امتیازی که از آنها دریافت کرده یکسان نبوده و با توجه به قیمت موبایل هایی که از سوی همین شرکت ها ساخته شده اند، تعیین گشته.


کمیسیون تجارت منصفانه در کره جنوبی اینک اعتقاد دارد که کوالکام با این روش غیر عادلانه، تا کنون درآمدی بیشتر از یک تریلیون وون از سازندگان کره ای نظیر سامسونگ و ال جی کسب کرده است. در صورتی که این اتهام اثبات و نهایی شود، مشخصاً شرایط مطلوبی در انتظار این شرکت نخواهد بود چرا که در سال گذشته بیش از ۱۶ درصد از درآمدهای کوالکام، از کشور کره جنوبی حاصل شده بود.

 

منبع:تابناک
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :