موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/85768 :کد

0

حمایت‌های مالی دلیلی برسرپوش گذاشتن واشنگتن بر جنایت آل‌سعود

  ﺳﻪشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۵ — ۰۵:۳۰
تعداد بازدید : ۱۷۲   
 تحلیل ایران -حمایت‌های مالی دلیلی برسرپوش گذاشتن واشنگتن بر جنایت آل‌سعود

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس معتقد است آمریکا تمایل ندارد یکی از مهم ترین هم‌پیمانان خود در منطقه که همان عربستان است را به راحتی از دست بدهد از این رو جنایت این کشور را حتی علیه ملت خود

 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس معتقد است آمریکا تمایل ندارد یکی از مهم ترین هم‌پیمانان خود در منطقه که همان عربستان است را به راحتی از دست بدهد از این رو جنایت این کشور را حتی علیه ملت خود نادیده می‌گیرد.
 

به گزارش تحلیل ایران، علی نجفی خوشرودی درباره حذف نام عربستان سعودی از گزارش آمریکا که متهمان اصلی حادثه 11سپتامبر را معرفی کرده بود، گفت: این اقدام نشانه ای از حمایت یک جریان سازمان یافته بین المللی با محوریت برخی کشورهای عربی به ویژه عربستان سعودی و برخی کشورهای غربی در حمایت از تروریسم است.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: شواهد زیادی در مقاطع مختلف داشته ایم که طی آن واضح و مبرهن است محور غربی و عربی در مقوله حمایت از تروریسم به صورت کاملا هماهنگ عمل می کنند. از سوی دیگر عربستان سعودی یکی از منابع تأمین کننده مالی ایالات متحده است لذا طبیعی است که در گزارشی که از سوی آمریکا درخصوص متهمان اصلی حادثه 11 سپتامبر منتشر می شود، این کشور حذف شود.

میزان نوشت: واشنگتن تمایلی ندارد که یکی از مهم ترین هم‌پیمانان خود در منطقه که همان عربستان را از دست بدهد لذا بلافاصله بعد از اعلام این کشور به عنوان یکی از متهمان، سیا نام آن را از لیست حذف می کند و ندیده می گیرد.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :