موضوعات ‌مرتبط: سیاسی حقوق قضائی

a/85822 :کد

0

درخواست وکلای رضا ضراب برای لغو کیفرخواست ارائه شده

  ﺳﻪشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۵ — ۱۰:۴۷
تعداد بازدید : ۱۷۹   
 تحلیل ایران -درخواست وکلای رضا ضراب برای لغو کیفرخواست ارائه شده

وکلای رضا ضراب تاجری که متهم به توطئه برای نقض تحریم‌های آمریکا علیه ایران است، از قاضی پرونده خواسته‌اند تا کیفرخواست مطرح شده علیه موکلشان را لغو کند.

 

 
وکلای رضا ضراب تاجری که متهم به توطئه برای نقض تحریم‌های آمریکا علیه ایران است، از قاضی پرونده خواسته‌اند تا کیفرخواست مطرح شده علیه موکلشان را لغو کند.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از روزنامه نیویورک تایمز، وکلای رضا ضراب روز دوشنبه از قاضی خواستند تا کیفرخواست مطرح شده علیه وی را لغو کنند، وکلای ضراب استدلال کرده‌اند که کیفرخواست ارائه شده گسترده تر و فراتر از دستور اولیه قضایی برای رسیدگی به این پرونده بوده است.

وکلای ضراب نوشتند: این کیفرخواست بی سابقه و مشکل ساز خواهد بود.ضراب 32 ساله توسط دادستان ها متهم به تسهیل مبادلات مالی به ارزش میلیونها دلار از طرف ایران و سایر شرکتهای تحریم شده از طریق شرکتهای صوری و اسناد جعلی شده است. وی همچنین متهم به توطئه برای پولشویی و کلاهبرداری بانکی است.

تسنیم نوشت: ولی وکلای ضراب با ارسال درخواستی به دادگاه منطقه‌ای فدرال در منهتن اعلام کردند که "قانون تحریم‌های آمریکا محدود به اشخاص آمریکایی و صادرات از آمریکا است. تلاش دادستان ها برای گسترش این قوانین با هدف محاکمه و تعقیب رضا ضراب به خاطر انتقال پول از بیرون از آمریکا بین شرکتهای خارجی، نه تنها غیر منطقی است بلکه توسعه خطرناک قانون آمریکایی است که نباید اجازه ان داده شود."ضراب که در ایران متولد شده، زمانی که نوزاد بوده به ترکیه نقل مکان کرده است. وی در ماه مارس پس از آنکه همراه با همسر و دخترش وارد میامی شد، بازداشت و برای تفهیم اتهام به منهتن منتقل شد.وی تاکید کرده است که گناهکار نیست. وکلای ضراب افزودند: وی به این خاطر به آمریکا سفر کرده است که اعتقاد مستحکمی داشته است که گرفتار قوانین آمریکا نخواهد شد.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :