موضوعات ‌مرتبط: سیاسی خاورمیانه

a/85836 :کد

0

اسرائیل در آستانه جنگی داخلی

  ﺳﻪشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۵ — ۱۳:۱۹
تعداد بازدید : ۱۶۸   
 تحلیل ایران -اسرائیل در آستانه جنگی داخلی

اسحاق هرتزوگ از رهبران مخالف رژیم اسرائیل درباره «موج نفرت و نژادپرستی» که سیاستمداران جناح راست در اسرائیل به آن دامن می زنند، هشدار داده است.

اسحاق هرتزوگ از رهبران مخالف رژیم اسرائیل درباره «موج نفرت و نژادپرستی» که سیاستمداران جناح راست در اسرائیل  به آن دامن می زنند، هشدار داده است.


هرتزوگ روز دوشنبه (28 تیر) در سخنانی در یک نشست پارلمانی اسرائیل گفت: «ما در آستانه موجی از نژادپرستی، کشتار و ترورهای قریب الوقوع  قرار داریم  که ریشه در نفرت داخلی دارد.»

هرتزوگ 55 ساله رئیس حزب  مخالف کارگر، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل را مسئول شیوع فزاینده گفتمانی فاشیستی در اسرائیل دانست.


هرتزوگ افزود: « بذرهای نفرتی که کاشته می شود، در نهایت به جنگی داخلی ختم خواهد شد. این نفرت تحت حمایت کامل و پوشش آن دسته از افرادی که مسئول هستند، انجام می‌شود.»

او یادآور شد: «رهبران حزب حاکم، در قبال این موج نفرت سکوت اختیار کرده‌اند و برای جلوگیری از آن کاری انجام نمی‌دهد.»


به گزارش تحلیل ایران, هرتزوگ اوایل ماه جاری نیز متن قانونی جنجال برانگیز که سازمان‌های غیرانتفاعی اسرائیل را به افشای منابع بودجه عمومی خارجی شان وادار می سازد، محکوم کرد.


این مصوبه با انتقاد شدید  گروه‌های جناح چپ  که آن را حمله‌ای علیه منتقدان به سیاست‌های اسرائیل در قبال فلسطینیان دانسته‌اند، مواجه شده است.


هرتزوگ این مصوبه را که به گفته وی « نماد رشد فاشیم درجامعه اسرائیل» است، محکوم کرده است.


منتقداان می گویند این  لایحه گروه‌های حقوق بشری منتقد سیاست‌های رژیم اسرائیل را هدف قرار داده و سازمان‌های غیرانتفاعی جناح راست و طرفدار سیاست‌های شهرک سازی اسرائیل را در برنمی گیرد.


 منبع  : پرس تی وی فارسی

                               

جنگ     داخلی     اسرائیل     هشدار     پارلمان    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :