موضوعات ‌مرتبط: سیاسی احزاب و تشکل ها

a/85862 :کد

0

آمریکایی‌ها هر بدعهدی که توانسته‌اند، انجام داده‌اند

  ﺳﻪشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۵ — ۱۵:۵۵
تعداد بازدید : ۱۷۳   
 تحلیل ایران -آمریکایی‌ها هر بدعهدی که توانسته‌اند، انجام داده‌اند

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: آمریکایی‌ها هر بدعهدی که توانسته‌اند، انجام داده‌اند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: آمریکایی‌ها هر بدعهدی که توانسته‌اند، انجام داده‌اند.

به گزارش تحلیل ایران، وی اضافه کرد: یک سال از برجام گذشته و جمهوری اسلامی به تمام تعهدات خود عمل کرده و بخش هایی از فعالیت های هسته ای خود را تعطیل نموده اما تحریم‌ها همچنان باقی است و طرف غربی و به خصوص آمریکایی ها به انحای مختلف در مراودات اقتصادی و مالی ما مداخله می‌کنند. هنوز همان مشکلات پیش از برجام برای ما باقی است.
 
حبیبی ضمن برشمردن تعهدات انجام شده توسط جمهوری اسلامی در توافق برجام گفت: آمریکایی ها هر بد عهدی را که می توانستند در قضیه برجام انجام داده اند انتظار ما این است که هیات نظارت راجع به انجام تعهدات طرفین فعال عمل کند.
 
وی علاوه بر مشکلات تحریم ها، برخی از کاستی های ناشی از ضعف مدیریت اقتصادی در کشور را نیز یکی از عوامل فشارهای وارده بر تولید کنندگان و مردم دانست و از دولت خواست با اهتمام به اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی این ضعف مدیریتی را در فرصت باقی مانده با تدبیر حل کنند.
 
حبیبی وابسته کردن همه مشکلات اقتصادی به تحریم ها را یک ادعای نادرست دولت فعلی دانست و منشاء چنین ادعایی را در رقابت ها و لجاجت های سیاسی تلقی کرد.

وی در بخش دیگری از اظهارات خود با اشاره به حوادث اخیر ترکیه و کودتای نافرجام در این کشور گفت: رجب طیب اردوغان و هیئت حاکمه کنونی ترکیه طی چند سال اخیر به خصوص در حمایت و تقویت گروه های تروریستی در منطقه و داعش اشتباهات استراتژیک داشته اند. علی رغم این، موضع حزب موتلفه اسلامی به رسمیت شناختن حکومت مردمسالار و قانونی در ترکیه است و ما اقدامات کودتاگران را محکوم می کنیم.
 
دبیر کل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به حضور مردم ترکیه در خیابان ها و میادین در دفاع از دولت اردوغان ، بانیان اصلی نامنی و بی ثباتی در منطقه غرب آسیا را قدرت های فرامنطقه ای به خصوص آمریکا دانست که از طریق ایادی منطقه ای شان مثل رژیم صهیونیستی و برخی سران مرتجع عرب به دنبال بی ثبات کردن منطقه هستند.
 
دبیر کل حزب موتلفه اسلامی با تاکید بر حضور برخی از هموطنانمان در ترکیه و دانشجویان ، بازرگانان و سایر شهروندان که به این کشور مسافرت کرده اند، از مسئولان کشورمان خواست تا زمینه تامین امنیت کامل هموطنانمان را فراهم کنند.
 
حبیبی در ادامه ضمن ابراز تاسف از حمله تروریستی با کامیون مملو از اسلحه و نارنجک به مردم در شهر نیس فرانسه همزمان با سالروز جشن ملی فرانسویان افزود: برخورد دوگانه دولت فرانسه با تروریسم عامل اصلی این اتفاقات است. وی با بیان اینکه اگر پاریس میزبان گروه تروریستی منافقین که دستشان به خون هزاران شهید قربانی ترور آلوده است، نشود مطمئنا از لوث وجود سایر گروه های تروریستی نیز پاک می شود.
 
حبیبی ضمن محکوم کردن کامل عملیات تروریستی در نیس فرانسه به سران دولت فرانسه و سایر دولتهای حامی تروریسم هشدار داد که حمایت شما نتایج بسیار وخیم تری برای مردم کشورهایتان خواهد داشت.
 
دبیرکل حزب موتلفه اسلامی همچنین در پایان با اشاره به برگزاری نشست هیئت رئیسه کمیته دائمی "آی کپ” اتحادیه احزاب سیاسی آسیا به دعوت حزب موتلفه اسلامی و دیدار این هیئت با برخی از مسئولان کشورمان افزود: با پیگیری ها و تلاشهای حزب موتلفه اسلامی انشاء الله سال آینده جمهوری اسلامی ایران میزبان نشست کمیته دائمی کنفرانس بین المللی احزاب آسیایی خواهد بود.
 
وی افزود: حضور بیش از ۳۵۰ حزب در این اتحادیه فرصت مناسبی برای تقویت ارتباطات مدنی بین المللی جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.
 
حبیبی بیان داشت: راجع به برگزاری اجلاس مجمع عمومی اتحادیه احزاب آسیایی با حضور مسئولان ۳۵۰ حزب آسیایی در سال ۲۰۱۸ میلادی در تهران نیزرایزنی هایی با مقامات جمهوری اسلامی توسط معاونت بین الملل حزب موتلفه اسلامی در دست طراحی ، پیگیری و اقدام است.
 
 
 منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :