موضوعات ‌مرتبط: فناوری علم و فناوری

a/85876 :کد

0

دسترسی به محصولات و فناوری‌های دریایی کشور امکان پذیر شد

  ﺳﻪشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۵ — ۱۶:۵۴
تعداد بازدید : ۲۱۳   
 تحلیل ایران -دسترسی به محصولات و فناوری‌های دریایی کشور امکان پذیر شد

با راه‌اندازی پایگاه اطلاعات دریایی ایران (imarine) اطلاعاتی در خصوص محصولات و فناوری‌های دریایی در اختیار محققان و دانشجویان قرار می‌گیرد.

با راه‌اندازی پایگاه اطلاعات دریایی ایران (imarine) اطلاعاتی در خصوص محصولات و فناوری‌های دریایی در اختیار محققان و دانشجویان قرار می‌گیرد.

 


به گزارش تحلیل ایران ، بهنام رضایی دبیر کارگروه ترویج و آموزش ستاد دریایی معاونت علمی با اشاره به راه‌اندازی پایگاه اطلاعات دریایی ایران گفت: اهداف راهبردی این پایگاه حرکت در سه حوزه تعاملی، جامع و کاربردی است.


وی کاربرد این پایگاه را مناسب برای مدیران رده بالا و میانی، صاحبان صنعت و اقشار تحصیلکرده دانشگاهی و دانشجویان دانست و افزود: در این پایگاه اقدام به بارگزاری اطلاعات تمامی شرکت‌ها و محصولات دریایی خواهد شد و این امر موجب رونق دریایی کشور خواهد شد.


دبیر کارگروه ترویج و آموزش ستاد توسعه فناوری و نوآوری صنایع دانش بنیان دریایی در خصوص  ضرورت یکپارچه سازی اطلاعات دریایی توضیح داد: دغدغه ارتقاء نقش صنایع دریایی ایران در کشور و کشورهای منطقه و حتی سایر کشورهای دنیا از سال‌ها پیش ایجاد شده است و وجود چنین سایتی می‌تواند جایگاه این صنعت مهم را بهبود بخشد.


رضایی، با اشاره به جزئیات این پایگاه اطلاعاتی گفت: پایگاه اطلاع رسانی محصولات و تجهیزات دریایی، پایگاه اطلاع رسانی مشاغل و فناوری‌های دریایی،  تالار گفتمان دریایی، پایگاه اطلاعات شرکت‌ها و حمایت‌ها و مناقصات حوزه دریا و همچنین پایگاه داده‌های دریایی و بانک‌های اطلاعاتی از جمله بخش‌های این پایگاه اطلاع رسانی است.


پایگاه اطلاعات دریایی ایران (imarine) به همت ستاد توسعه دریایی و با همکاری دانشگاه صنعتی شریف و انجمن مهندسی دریایی ایران راه اندازی و در اختیار  عموم قرار گرفته است.

 
 منبع : ایسنا 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :