موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/8592 :کد

0

دیدارمحرمانه مقام های سازمان آزادیبخش فلسطین ورژیم صهیونیستی

  چهارشنبه ۰۴ شهریور ۱۳۹۴ — ۲۲:۰۲
تعداد بازدید : ۲۶۶   
 تحلیل ایران -دیدارمحرمانه مقام های سازمان آزادیبخش فلسطین ورژیم صهیونیستی

منابع خبری فلسطینی روز چهارشنبه از دیدار محرمانه صائب عریقات رئیس کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین (ساف) و سیفان شالوم رئیس هیات مذاکره کننده رژیم صهیونیستی در قاهره خبر دادند.

به گزارش تحلیل ایران ، این منابع خبری که می خواستند ناشناس بمانند در گفت و گو با پایگاه خبری 'الرسالة نت' با تأیید دیدار یکشنبه گذشته عریقات و شالوم که بیش از 4 ساعت به طول انجامید، افزودند: در این دیدار مسائل مختلف سرزمین های اشغالی و رژیم صهیونیستی به ویژه روند (به حالت تعلیق درآمده) سازش و راه های احیای دوباره مذاکرات مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.
این منابع در ادامه گفتند: عریقات در این دیدار اعتراض حکومت خودگردان فلسطینی را به اقدامات سرکوبگرانه ی رژیم صهیونیستی به شالوم اعلام کرده که مهمترین آنها ادامه شهرک سازی صهیونیست ها و هتک حرمت به اماکن مقدس و آزادنشدن همه اسیران فلسطینی است.
بنا به گفته این منابع خبری، عریقات گفته است: نمایندگان حکومت خودگردان در صورتی به پشت میز مذاکرات بازخواهند گشت که رژیم صهیونیستی، شهرک سازی را متوقف و آخرین گروه اسیران فلسطینی را نیز آزاد کند.
قاهره در چند ماه گذشته،بارها میزبان دیدارهای محرمانه بین مسؤولان سیاسی حکومت خودگران فلسطینی و رژیم صهیونیستی بوده است و مصر تلاش بسیاری برای کاهش تنش میان دو طرف کرده است.
شایان ذکر است که عریقات در اواسط روز یکشنبه به صورت سر زده وارد قاهره شده و دوشنبه مصر را به مقصد اردن ترک کرد تا علاوه بر تبادل نظر با سلیم الزعنون رئیس شورای ملی فلسطین درباره استعفای اعضای ده گانه کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین (ساف)، زمان برگزاری نشست فوق العاده شورای ملی را نیز مشخص کند.
آخرین دور مذاکرات سازش بین حکومت خودگردان فلسطینی و رژیم صهیونیستی که با میانجی گری آمریکا برگزار شد،پس از 9 ماه بدون رسیدن به توافق نهایی، در مارس سال گذشته متوقف شد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :