موضوعات ‌مرتبط: فناوری تکنولوژی

a/85935 :کد

0

احتمال نصب جعبه سیاه در اتومبیل‌های خودران در آلمان

  چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۵ — ۰۰:۲۸
تعداد بازدید : ۱۸۷   
 تحلیل ایران -احتمال نصب جعبه سیاه در اتومبیل‌های خودران در آلمان

این نگرانی وجود دارد که اشتباه محاسباتی نرم‌افزارها و حسگرهای نصب شده در خودروهای یادشده سرنشینان آن‌ها را به کام مرگ بفرستد و لذا کارشناسان راه‌حل‌های مختلفی را برای مقابله با این نگرانی جدی پیشنهاد

این نگرانی وجود دارد که اشتباه محاسباتی نرم‌افزارها و حسگرهای نصب شده در خودروهای یادشده سرنشینان آن‌ها را به کام مرگ بفرستد و لذا کارشناسان راه‌حل‌های مختلفی را برای مقابله با این نگرانی جدی پیشنهاد می‌دهند.
 
به گزارش تحلیل ایران یکی از این راه‌حل‌ها نصب سیستمی در خودروهای یادشده به منظور کنترل سریع آن در صورت وقوع خطر احتمالی است. سیستم‌های یادشده می‌توانند در صورت احساس خطر با پیش‌بینی زمانی مناسب از سرنشینان بخواهند تا خود کنترل خودرو را در دست بگیرند.

اما آلمانی‌ها در این زمینه راه حل خاص خودشان را دارند. وزیر حمل.و.نقل این کشور پیشنهاد کرده که رانندگان خودروهای خودران امکان نصب دستگاهی مشابه با جعبه سیاه هواپیماها را داشته باشند تا از این طریق داده‌های مربوط به خودرو در حین حرکت خودکار ثبت شود و ازاین طریق میزان صحت عملکرد آن معلوم گردد.

البته در حال حاضر نیز بسیاری از اتومبیل‌های خودران به طور بی‌سیم با سرورهای خود در شرکت‌های سازنده در ارتباط هستند و لذا استخراج داده‌های عملکردی آنها ممکن است. اما در صورت اجرای پیشنهاد دولت المان بررسی این عملکرد توسط سرنشینان و دیگر نهادهای نظارتی نیز تسهیل می شود.   

منبع:فارس
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :