موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/85965 :کد

0

شبیه سازی حملات هسته ای به پایگاه های آمریکا در کره شمالی

  چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۵ — ۰۴:۳۷
تعداد بازدید : ۲۰۶   
 تحلیل ایران -شبیه سازی حملات هسته ای به پایگاه های آمریکا در کره شمالی

کره شمالی روز چهارشنبه اعلام کرد، تازه ترین آزمایش موشک های بالستیک که به دستور و نظارت رهبر این کشور انجام شد، حملات هسته ای شبیه سازی شده به پایگاه های آمریکا در کره جنوبی بود.

کره شمالی روز چهارشنبه اعلام کرد، تازه ترین آزمایش موشک های بالستیک که به دستور و نظارت رهبر این کشور انجام شد، حملات هسته ای شبیه سازی شده به پایگاه های آمریکا در کره جنوبی بود.

 

به گزارش تحلیل ایران به نوشته «دیلی میل» خبرگزاری رسمی کره شمالی اعلام کرد، سه موشک آزمایش شده در روز سه شنبه، حملات پیشگیرانه شبیه سازی شده به بنادر کره جنوبی و پایگاه های هوایی محل استقرار تجهیزات نظامی آمریکا بود.


این خبرگزاری افزود، در این آزمایش ها به بررسی مختصات عملیاتی قطعات انفجاری کلاهک های هسته ای نصب شده بر روی موشک های بالستیک در ارتفاع منظور شده بر فراز منطقه هدف پرداخته شد.


کره جنوبی روز سه شنبه اعلام کرد، کره شمالی سه موشک بالستیک آزمایش کرد.


رئیس ستاد مشترک ارتش کره جنوبی گفت، این موشک ها اوایل صبح سه شنبه از شهر کواینگیو شلیک شدند و با طی مسافتی بین 500 تا 600 کیلومتر به سمت دریای ژاپن، در آب های سواحل شرقی فرود آمدند.


وی با تاکید بر این که ارتش کره جنوبی از نزدیک تحرکات کره شمالی را زیر نظر دارد، افزود، به نظر ما، با توجه به برد این موشک ها که از نوع موشک های اسکاد بودند، کره شمالی می تواند تمامی مناطق در کره جنوبی را هدف قرار دهد.


کره شمالی هفته گذشته و به دنبال اعلام تصمیم واشنگتن و سئول به استقرار سامانه دفاعی «تاد» در خاک کره جنوبی با هدف دفاع از این کشور در برابر تهدیدهای همسایه شمالی اش، تهدید کرده بود که در قبال این اقدام، واکنش فیزیکی به کره جنوبی و آمریکا خواهد داد.


یک مقام نظامی کره جنوبی اعلام کرد، شلیک های روز سه شنبه با تهدیدهای اخیر کره شمالی در ارتباط است.منبع:خبرگزاری ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :