موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/86000 :کد

0

هشدار حقوق بشری سازمان ملل به ترکیه

  چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۵ — ۱۰:۳۶
تعداد بازدید : ۱۵۲   
 تحلیل ایران -هشدار حقوق بشری سازمان ملل به ترکیه

گروهی از کارشناسان سازمان ملل متحد از دولت ترکیه خواستند در برخورد با موضوع کودتای نافرجام در این کشور به وظایف خودشان در زمینه حقوق بشر بین المللی پایبند باشد.

گروهی از کارشناسان سازمان ملل متحد از دولت ترکیه خواستند در برخورد با موضوع کودتای نافرجام در این کشور به وظایف خودشان در زمینه حقوق بشر بین المللی پایبند باشد.

به گزارش تحلیل ایران، گروهی از کارشناسان سازمان ملل متحد در بیانیه ای اعلام کردند:« در زمان های بحران، احترام به حقوق بشر و آزادی های اساسی بیش از هر زمان دیگری ضروری است.گفته می شود ظرف مدت چند ساعت پس از کودتای نافرجام در ترکیه،  شورای عالی قضات و دادستان های ترکیه 2 هزار و 745 قاضی و دادستان را معلق کرد.

این کارشناسان سازمان ملل متحد در بیانیه خودشان اعلام کردند:« ما به ویژه نگران تعداد زیاد قضات و دادستان هایی هستیم که از روز شنبه معلق شده اند.بنابر حقوق بین الملل، قضات زمانی می توانند معلق یا از کاربرکنار شوند که دلایلی جدی در زمینه عملکرد نادرست یا عدم کفایت آنها وجود داشته باشد.

مشرق به نقل از شبکه خبر نوشت: این کارشناسان که شامل گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در امور مربوط به استقلال قضات و وکلا، گزارشگرویژه سازمان ملل متحد در امور مربوط به اعدام های خودسرانه، گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد درامور شکنجه و دیگر جرائم و گروهی دیگر از گزارشگران ویژه سازمان ملل متحد هستند از مقامات ترکیه خواستند این قضات و دادستان ها را تا زمان به دست آمدن مدارک معتبر درمورد عملکرد نادرست و عدم کفایت آنها آزاد کند و به کار خودشان بازگرداند.آنها همچنین با اشاره به تعداد زیاد بازداشت شدگان در ترکیه تا به امروز که بنا بر منابع رسمی 7500 نفر هستند، از دولت ترکیه خواستند به حقوق بازداشت شدگان احترام بگذارد.
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :