موضوعات ‌مرتبط: سیاسی خاورمیانه

a/86007 :کد

0

اردوغان: تصمیم مهمی را اعلام خواهیم کرد

  چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۵ — ۱۲:۱۰
تعداد بازدید : ۱۵۴   
 تحلیل ایران -اردوغان: تصمیم مهمی را اعلام خواهیم کرد

رئیس جمهور ترکیه اعلام کرد که امروز (چهارشنبه) پس از نشست شورای امنیت ملی و جلسه هیئت کابینه، تصمیم مهمی را اعلام خواهد کرد.

رئیس جمهور ترکیه اعلام کرد که امروز (چهارشنبه) پس از نشست شورای امنیت ملی و جلسه هیئت کابینه، تصمیم مهمی را اعلام خواهد کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران، "رجب طیب اردوغان" خطاب به مردم در مقابل منزلش در منطقه کسیکلی استانبول گفت: "دولت در حال حاضر در آمادگی کامل به سر می برد و روز چهارشنبه ان شاء الله نشست شورای امنیت ملی را برگزار خواهیم کرد. پس از آن نیز نشست کابینه را برگزار و سپس تصمیم مهمی را اعلام خواهیم کرد".


وی در مورد درخواست مردم برای اعدام کودتاگران اظهار داشت: "ترکیه یک کشور دموکراتیک و قانونمند است. در چنین دولتی نمی‌توان به درخواست مردم بی تفاوت بود. مجلس مناسب ترین مکان برای بررسی این درخواست مردم است. احزاب سیاسی در همین مجلسی که از سوی کودتاگران بمباران شد در این مورد بهترین تصمیم را خواهند گرفت و من نیز آن را تایید خواهم کرد".


 العالم نوشت ، اردوغان در ادامه ضمن تاکید بر اینکه در داخل دولت نمی‌توان دولت دیگری تشکیل داد تصریح کرد: نقشه‌های آنها ناکام ماند و حال وقت آن است که حساب پس بدهند.


وی با بیان اینکه پرونده های لازم برای عودت فتح‌الله گولن از آمریکا توسط وزارت دادگستری کشور درحال جمع‌آوری است گفت: "تمام رسانه های ملی به جز چند تا از آنها اتحاد داشتند، اما از رسانه های بین المللی برخی با پنسیلوانیا دیدار داشتند، از اینجا به آنها می گویم، ای رسانه های آمریکایی، در حادثه 11سپتامبر اگر یکی از رسانه ها می‌رفت و با بن لادن مصاحبه می کرد واکنش شما چگونه می بود؟ اما به خانه 400 هکتاری کسی که در ترکیه اقدام به کودتا کرده می‌روید و با او مصاحبه می‌کنید. امروز با شبکه سی ان ان نیز مصاحبه داشتم و این موضوع را مطرح کردم، دنیا باید از این موضوع آگاه شود".


اردوغان با اشاره به نفوذ این گروه تروریستی در دستگاه قضایی و نظامی ترکیه اظهار داشت: از برخی سلب مسئولیت شد و افراد جدید جایگزین شدند، در جلسه روز چهارشنبه این موضوع را بررسی خواهیم کرد و همانطور که پیشتر گفته بودم به تمام رخنه‌گاه های آنها دست خواهیم یافت.

 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :