موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/8606 :کد

0

سخنگوی کاخ سفید: خشونت در سراسر آمریکا در حال شیوع است

  پنجشنبه ۰۵ شهریور ۱۳۹۴ — ۰۰:۴۴
تعداد بازدید : ۲۹۴   
 تحلیل ایران -سخنگوی کاخ سفید: خشونت در سراسر آمریکا در حال شیوع است

سخنگوی کاخ سفید روز چهارشنبه در واکنش به قتل یک روزنامه نگار و یک تصویربردار در ایالت ویرجینیا، گفت که خشونت در سراسر آمریکا در حال شیوع است و کنگره باید وارد عمل شود.

سخنگوی کاخ سفید روز چهارشنبه در واکنش به قتل یک روزنامه نگار و یک تصویربردار در ایالت ویرجینیا، گفت که خشونت در سراسر آمریکا در حال شیوع است و کنگره باید وارد عمل شود.

 

به گزارش تحلیل ایران نقل از سی.ان.ان ، «جاش ارنست» در نشست خبری روز چهارشنبه گفت: این رویداد نمونه دیگری از خشونت با سلاح است که در حال شیوع و متداول شدن در سراسر آمریکاست.
وی با بیان اینکه قانون لازم برای پایان دادن به این خشونت ها وجود ندارد، گفت: برخی اقدامات معقول در این ارتباط باید انجام شود که تنها در حوزه اختیارات کنگره آمریکاست. 
ارنست گفت: کنگره باید این اقدامات را به شکلی انجام دهد که حقوق شهروندان قانونمدار آمریکا نیز نقض نشود و اوباما همواره از کنگره خواستار تصویب قوانین لازم بوده است. 
سخنگوی کاخ سفید با بیان اینکه تحقیقات در خصوص این حادثه ادامه دارد، افزود: جزئیات دقیق آن هنوز مشخص نشده است. 
دو کارمند یک شبکه تلویزیونی در ویرجینای آمریکا حدود ساعت هفت صبح چهارشنبه به وقت محلی بر اثر تیراندازی کشته شدند.
براساس گزارش ها، این دو کارمند که یکی از آنها خبرنگار با نام «الیسون پارکر» و دیگری فیلمبردار با نام «آدام وارد» بود، در حال تهیه گزارش بودند که ناگهان با شنیده شدن صدای تیراندازی، دوربین فیلمبردار افتاد؛ پس از مدتی مشخص شد که خبرنگار زن نیز کشته شده است.
به گزارش ایرنا، مسئولان ایالت ویرجینیا اعلام کردند که قاتل با نام رسمی «ویلیامز» ساعاتی بعد از قتل خبرنگاران اقدام به خودکشی کرده است.
به گفته آنها، قاتل که زمانی همکار مقتولان بوده، با انتشار یک نوار ویدئویی روی صفحه توئیتر خود گفته است که جریان این قتل را به تصویر کشیده و از دوستان خود خواسته است تا این فیلم را بر روی شبکه اجتماعی فیسبوک او مشاهده کنند.
ویلیامز همچنین گفته است که دلیل قتل این خبرنگار اظهارات نژادپرستانه او در برنامه های تلویزیونی بوده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :