موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/86099 :کد

0

دشمن به دنبال جنگ نیابتی برای تضعیف کشورهای اسلامی است

  چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۵ — ۱۹:۴۱
تعداد بازدید : ۱۸۷   
 تحلیل ایران -دشمن به دنبال جنگ نیابتی برای تضعیف کشورهای اسلامی است

ولایتی دشمنان با طراحی و تدارک نقشه‌های تفرقه‌افکنانه و تجزیه‌طلبانه و به راه انداختن جنگی نیابتی در تلاش برای تضعیف کشورهای اسلامی به‌منظور حمایت از رژیم صهیونیستی هستند.

رئیس مرکز مطالعات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت:‌دشمنان با طراحی و تدارک نقشه‌های تفرقه‌افکنانه و تجزیه‌طلبانه و به راه انداختن جنگی نیابتی در تلاش برای تضعیف کشورهای اسلامی به‌منظور حمایت از رژیم صهیونیستی هستند و باید با هوشیاری در برابر این توطئه‌ها مقاومت و ایستادگی کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران، علی‌اکبر ولایتی رئیس مرکز مطالعات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام که پس از سنگاپور به مالزی سفر کرده است، صبح امروز، چهارشنبه 30 تیرماه 95، با حضور در انستیتوی مطالعات استراتژیک و بین‌المللی مالزی (ISIS) با رئیس، مسئولان و پژوهشگران این مرکز دیدار و ضمن ارائه سخنرانی به پرسش‌های مطرح شده پاسخ داد.

همچنین ولایتی در دیدار جداگانه‌ای با تان سری راستام محمد عیسی رئیس این مرکز در جریان فعالیت‌ها قرار گرفت و در خصوص زمینه‌های همکاری دو مرکز تحقیقاتی گفتگو کرد.

 

ولایتی در این دیدار با اشاره به اهمیت توجه به مسائل منطقه‌ای که برعکس گذشته ، موضوعات بین‌المللی را هم تحت تأثیر قرار داده است گفت: ضروری است با توجه به تحولات مستمر منطقه‌ای نسبت به همفکری و تبادل‌نظر در زمینه‌های متنوع، اهتمام جدی داشته باشیم که البته بسترهای لازم برای همکاری‌های مشترک فراهم است. در این جلسه افخم سفیر کشورمان در مالزی نیز در خصوص همکاری‌ها و تعاملات فی‌مابین مطالبی را ارائه کرد.

 

ولایتی در ادامه با حضور در جمع پژوهشگران و محققان این مرکز ضمن ارائه سخنرانی، به سؤالات پاسخ گفت .

 

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام صمد ابراز خرسندی در این مجموعه مطالعاتی و تحقیقاتی با اشاره به توطئه‌ها و طراحی‌های دشمنان برای جهان اسلام گفت : دشمنان با طراحی و تدارک نقشه‌های تفرقه‌افکنانه و تجزیه‌طلبانه و به راه انداختن جنگی نیابتی در تلاش برای تضعیف کشورهای اسلامی به‌منظور حمایت از رژیم صهیونیستی هستند و باید با هوشیاری در برابر این توطئه‌ها مقاومت و ایستادگی کرد.

 

وی افزود: اسلام واقعی با خشونت و جریانات افراطی و تکفیری و این‌گونه جنایت‌هایی که علیه ملت مظلوم منطقه روا می‌دارند مخالف است و باید آموزه‌های اصیل اسلام و چهره رحمانی و نورانی آن تبیین و معرفی شود.

 

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک تصریح کرد: مشکلات و معضلات امروز منطقه و جهان اسلام ضرورت حفظ هویت اسلامی و وحدت امت اسلام و تأکید بر اشتراکات فراوان موجود را یادآوری می‌کند که باید موردتوجه و اهتمام جدی قرار گیرد.

 

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین به سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و گفت:ایران بدون توجه به برخی تفاوت دیدگاه‌ها و صرفاً برای حفظ هویت و وحدت امت اسلامی و انسجام و یکپارچگی در منطقه و جهان اسلام تلاش می‌کند و این مهم را ضرورت انکارناپذیر امروز جهان اسلام و منطقه می‌داند.

 

وی در پاسخ به سؤال دیگری تصریح کرد: ایران با یک‌جانبه‌گرایی و همچنین اتخاذ سیاست‌های دوگانه مخالف است و در برابر استفاده از زور، خشونت و اقدامات نظامی و کودتا برای تغییر دولت‌های قانونی منطقه ایستادگی می‌کند.

 

وی افزود: ایران صادقانه و به خواست دولت‌های قانونی کشورهایی همچون سوریه و عراق در برابر نقشه‌های تجزیه‌طلبانه از آنان حمایت کرده و این اقدام را در جهت حفظ یکپارچگی و انسجام امت اسلامی ضروری می‌داند.

 

ولایتی گفت:امت اسلامی دارای یک کتاب، یک قبله، یک پیامبر و اشتراکات فراوان دیگری است که باید فارغ از برخی تفاوت دیدگاه‌ها با حفظ وحدت در جهت تقویت کشورهای اسلامی برنامه‌ریزی و اقدام نمود .

 

وی در پاسخ به سؤال دیگری تصریح کرد :تبیین ریشه‌ها و تفکرات انحرافی جریانات افراطی و تکفیری و معرفی ارزش‌های دقیق و ارزشمند اسلامی برای مقابله با آنان بسیار مهم است و اندیشمندان جهان اسلام باید در این زمینه گام‌های جدی را بردارند.

 

وی تأکید کرد :نقشه‌های شوم دشمنان درواقع تلاش برای ایجاد درگیری میان مسلمانان با یکدیگر و تضعیف کشورهای اسلامی است و جمهوری اسلامی ایران خواهان همکاری با کشورهای اسلامی و وحدت امت اسلام برای از بین بردن این توطئه‌ها در منطقه است.

 

وی در پایان گفت : مالزی کشور دوست و برادر جمهوری اسلامی ایران نقشی بسیار تأثیرگذار داشته و دارد و شخصیت‌های مهمی در جهت ساخت و رشد و توسعه این کشور تلاش کرده‌اند و در جهت تقویت بیش‌ازپیش روابط دوجانبه ایران و مالزی باید برنامه‌ریزی و اقدام نمود.

 

منبع:فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :