موضوعات ‌مرتبط: سیاسی داخلی

a/86109 :کد

0

حقوق‌های نجومی با عدالت در نظام اسلامی سازگار نیست‌

  چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۵ — ۲۱:۵۱
تعداد بازدید : ۱۵۸   
 تحلیل ایران -حقوق‌های نجومی با عدالت در نظام اسلامی سازگار نیست‌

عضوهیئت رئیسه خبرگان رهبری بابیان اینکه اقدام مسئولان رادررسیدگی به حقوق‌های غیرمتعارف می‌ستایم،گفت:تذکرات بایددوستانه بیان شودوکسانی هم که مخاطب تذکرهستنددوستانه بشنوندوکینه‌توزانه برخورد نکنند.

عضو هیئت رئیسه خبرگان رهبری با بیان اینکه اقدام مسئولان را در رسیدگی به حقوق‌های غیرمتعارف می‌ستایم، گفت: تذکرات باید دوستانه بیان شود و کسانی هم که مخاطب تذکر هستند دوستانه بشنوند و کینه‌توزانه برخورد نکنند که این به مصلحت نظام اسلامی است.

 

به گزارش تحلیل ایران، به نقل از مرکز خبر حوزه، آیت‌الله سید احمد خاتمی با اشاره به اینکه در ارتباط با حقوق‌های غیرمتعارف آنچه باید در این عرصه گفته شود بیان شده است، اظهار داشت: همه اتفاق نظر دارند که این حقوق‌ها با عدالت در نظام اسلامی سازگار نیست.

 

عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه با اشاره به اظهارات صورت گرفته از سوی یکی از وزیران کابینه دولت در خصوص تعیین سقف حقوق، افزود: بنده در ارتباط با این سقف اظهارنظر نمی‌کنم اما اقدام مسئولان در رسیدگی به حقوق‌های غیرمتعارف را می‌ستایم.

 

عضو هیئت رئیسه خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: مسئولان باید حقوق‌های غیرمتعارف را سامان دهند تا عدالت در نظام اسلامی محقق شود.

 

آیت الله خاتمی، تبدیل کردن مسئله حقوق‌های نامتعارف به عرصه کشمکش سیاسی و انتقام‌گیری را یک آفت و بد اخلاقی عنوان کرد و گفت: جعل کردن فیش‌های حقوقی غیرمتعارف برای افرادی که از این حقوق‌ها ندارند، یک بداخلاقی و دروغ پردازی است که مقابله با این ضد ارزش را کُند خواهد کرد.

 

امام جمعه موقت تهران تاکید کرد: همه باید مصالح ملی کشور را در نظر بگیرند و درصدد اصلاح امور و پرهیز از انتقام‌جویی باشند.

 

عضو جامعه مدرسین با تاکید بر اینکه همه باید باور کنیم رکود، بیکاری و اقتصاد مشکل کشور است، گفت: اینکه مقام معظم رهبری شعار سال جاری را «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» عنوان کردند، بدین معناست که نباید مسائل حاشیه‌ای مردم و مسئولان را از مسئله اصلی بازدارد.

 

آیت الله خاتمی با بیان اینکه همه باید خوش‌بینانه درصدد اصلاح امور باشیم، تصریح کرد: تذکرات باید دوستانه بیان شود و کسانی هم که مخاطب تذکر هستند دوستانه بشنوند و کینه‌توزانه برخورد نکنند که این به مصلحت نظام اسلامی است.

 

وی با اشاره به مطالبه مردم از مسئولان در برخورد با صاحبان حقوق‌های نامتعارف اظهار داشت: مطالبه مردم همان است که مقام معظم رهبری فرمودند و اجرای رهنمودهای ایشان در این عرصه تحقق خواست مردم است.

 

منبع:تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :