موضوعات ‌مرتبط: سیاسی زندان

a/86124 :کد

0

انتقال زندان های کرج در شورای امنیت ملی تصویب شده است

  پنجشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۵ — ۰۰:۱۵
تعداد بازدید : ۱۵۳   
 تحلیل ایران -انتقال زندان های کرج در شورای امنیت ملی تصویب شده است

انتقال زندان ها از کرج در شورای امنیت ملی تصویب شده لیکن از سوی سازمان زندان های کشور تاکنون مورد استقبال قرار نگرفته است.

انتقال زندان ها از کرج در شورای امنیت ملی تصویب شده لیکن از سوی سازمان زندان های کشور تاکنون مورد استقبال قرار نگرفته است.

 

به گزارش تحلیل ایران ، سید حمید طهایی در نشست شورای مواد مخدر استان البرزکه عصر چهارشنبه در محل سالن جلسات استانداری برگزار شد، با اشاره به معضلات مربوط به زندان ها افزود: در گذشته زندان ها با مناطق مسکونی و شهرکرج فاصله داشتند اما به مرور زمان و گسترش ساخت وسازها، زندان ها در دل شهر قرار گرفتند و اکنون کلانشهر کرج محصور در 4 زندان است.


استاندار البرز گفت: اکنون درصدد خارج کردن زندان ها از شهر هستیم و این طرح از سوی شهرداری ها قابلیت اجرایی شدن دارد البته مصوبه آن از شورای امنیت ملی گرفته شده ولی تاکنون از سوی سازمان زندان های کشور مورد استقبال نبوده است.


وی با اشاره به اینکه آموزش های لازم در حوزه مبارزه با اعتیاد و مواد مخدر باید در سنین پایه مورد توجه بیشتری قرار گیرد، افزود: تاکنون آموزش و پرورش استان البرزفعالیت های قابل توجهی در این زمینه انجام داده است.


طهایی ادامه داد: اشتغال جوانان تاثیر بسزایی در سلامت زندگی آنها دارد ولی باید در نظر داشت تنها عامل اعتیاد بیکاری نیست چراکه جوانانی اکنون وجود دارند که اشتغال مناسب نداشته ولی به مواد مخدر نیز گرایش ندارند بنابراین فرهنگسازی و آموزش نقش غیر قابل انکاری در این رابطه دارد.


وی افزود: ضعف فرهنگی مسبب بسیاری از معضلات اجتماعی و گرفتاری ها می شود بنابراین در مدارس و دانشگاه ها باید آموزش های اساسی و ریشه ای در دستور کار قرار گیرد تا جوانان با عواقب مصرف مواد مخدر آشنا شوند.


همچنین فرمانده انتظامی استان البرز در ادامه این نشست با اشاره به اقدامات 4 ماه گذشته پلیس استان اظهار کرد: در این مدت علاوه بر کشف سه تن مواد مخدر، تعداد 7 هزارو 800 قاچاقچی و توزیع کننده مواد مخدر در استان دستگیر شده است.


سردار بخشعلی کامرانی صالح گفت: در بخش آموزش شهروندان باید اولویت بندی و دسته بندی مخاطبان به درستی صورت گیرد چراکه برای هر قشری آموزش های متناسب با آن لازم است.


وی افزود: در کل کشور هیچ گونه کشت و تولید مواد مخدر وجود ندارد و گاهی برخی مسئولان به دلیل نداشتن آگاهی کافی در این رابطه اطلاعات غلط می دهند.منبع:خبرگزاری ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :