موضوعات ‌مرتبط: محیط زیست محیط زیست

a/86185 :کد

0

دولت باید برای حل بحران ریزگردها به‌صورت جدی ورود پیدا کند

  پنجشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۵ — ۰۹:۵۸
تعداد بازدید : ۱۸۵   
 تحلیل ایران -دولت باید برای حل بحران ریزگردها به‌صورت جدی ورود پیدا کند

نماینده مردم سنقر و کلیایی در مجلس دهم شورای اسلامی گفت: دولت باید برای حل بحران ریزگردها به‌صورت جدی ورود پیدا کند.

 

 

 

نماینده مردم سنقر و کلیایی در مجلس دهم شورای اسلامی گفت: دولت باید برای حل بحران ریزگردها به‌صورت جدی ورود پیدا کند.

 
 
 
 

به گزارش تحلیل ایران، حجت‌الاسلام سیدجواد حسینی‌کیا اظهار داشت: مجمع نمایندگان استان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی به‌همراه نمایندگان ایلام، خوزستان و کردستان چندی پیش با برگزاری جلسه‌ای مشترک برای بررسی آسیبهای ناشی از ریزگردها این موضوع را مورد بررسی قرار دادند.


خبرنگار تسنیم در کرمانشاه نوشت: وی با ابراز اینکه نمایندگان حاضر در جلسه با ارائه تذکر و نامه‌ای به ریاست مجلس خواستار حل و فصل سریع معضل ریزگردها از سوی دولت شدند، گفت: در این جلسه مجمع نمایندگان استانهای غرب کشور ضمن ارائه تذکر کتبی به هیئت دولت، سازمان محیط زیست کشور و مسئولان مربوطه، خواستار ورود جدی دولت برای حل بحران ریزگردها در استانهای غربی کشور شدند.


حسینی‌کیا به حضور هیئت پارلمانی دولت در این جلسه مشترک اشاره کرد و افزود: کلّیت برگزاری طرح جلسه مشترک در راستای ورود جدی و هرچه بیشتر دولت برای حل سریع معضل ریزگردها بود و چندی پیش تذکر کتبی مجمع نمایندگان استان در صحن علنی مجلس خوانده شد.


وی با اشاره به عزم جدی دولت برای بررسی و مقابله با پدیده ریزگردها بیان کرد: به‌طور قطع تاکنون اقدامی از سوی دولت و محیط زیست برای مقابله با این معضل جدی انجام شده اما متأسفانه این تلاشها تاکنون مثمر ثمر نبوده است و نیاز به یک اقدام جدی دیپلماسی دارد.


عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه تدوین قرارداد و معاهده‌های زیست‌محیطی بین‌المللی و کشاندن کشورها ازجمله عراق و سوریه به پای میز مذاکره را ضروری دانست و اظهار کرد: برای مهار این ریزگردها دولت باید هزینه‌هایی را پرداخت کند و با درایت و تدبیر در صحنه بین‌المللی با این مهمان ناخوانده که خسارتهای زیادی بر مردم مرزی غرب کشور وارد کرده است، مقابله کند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :