موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/86221 :کد

0

اتریش سفیر ترکیه را به وزارت خارجه فراخواند

  پنجشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۵ — ۱۲:۴۱
تعداد بازدید : ۱۵۶   
 تحلیل ایران -اتریش سفیر ترکیه را به وزارت خارجه فراخواند

اتریش برای شفاف سازی درباره اینکه ترکیه بعد از کودتا چه مسیری را در پیش خواهد گرفت و در اعتراض به اقدامات سختگیرانه دولت علیه مظنونین به کودتا سفیر این کشور را به وزارت خارجه فراخواند.

اتریش برای شفاف سازی درباره اینکه ترکیه بعد از کودتا چه مسیری را در پیش خواهد گرفت و در اعتراض به اقدامات سختگیرانه دولت علیه مظنونین به کودتا سفیر این کشور را به وزارت خارجه فراخواند.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از هفته نامه "اشپیگل"، آنکارا بعد از کودتای نافرجام در ترکیه یک حالت فوق العاده سه ماهه را اعلام کرده است و شرایط در این کشور متشنج می شود. اتریش برای شفاف سازی اوضاع حالا سفیر ترکیه را به وزارت امور خارجه خود فراخوانده است.

 

موج گسترده دستگیری ها و بازداشت ها و اخراج مخالفان در ترکیه از طرف دولت بعد از کودتای نافرجام همچنان ادامه دارد و شرایط در ترکیه روز به روز آشفته تر می شود.

 

بر اساس اظهارات وزیر امور خارجه اتریش، وین حالا سفیر ترکیه را برای توضیحات و شفاف سازی درباره این شرایط به وزارت خارجه فراخوانده است.

 

"سباستین کورس"، وزیر امور خارجه اتریش در این باره گفت: این دیپلمات باید بعد از کودتای نظامی در ترکیه اعلام کند کشورش در چه مسیری می خواهد قدم بگذارد.

 

همچنین در اتریش نیز در روزهای گذشته اعتراضاتی در حمایت از اردوغان در خیابان ها شکل گرفته است. کورس می خواهد در گفتگو با سفیر ترکیه درباره نفوذ آنکارا بر این تظاهرت ها شفاف سازی کند.

 

به گفته وی مدارکی وجود دارد که اعتراض کنندگان مستقیما از ترکیه به این گونه اقداامات فراخوانده شده اند. این امر طبیعتا غیر قابل دفاع است. ما می خواهیم علیه این تحولات اعتراض کنیم.

 

رئیس جمهور ترکیه شب گذشته یک حالت فوق العاده سه ماهه را در کشورش اعلام کرده و تصریح کرد که پنج روز بعد از کودتا می خواهد سریع تر و موثر تر علیه حمایت کنندگان از کودتا اقدام کند.

 

منبع:تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :