موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/86281 :کد

0

بریتانیا باید درباره تاخیر در آغاز مذاکرات خروج توضیح دهد.

  پنجشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۵ — ۱۹:۲۸
تعداد بازدید : ۱۶۴   
 تحلیل ایران -بریتانیا باید درباره تاخیر در آغاز مذاکرات خروج توضیح دهد.

رئیس جمهور فرانسه گفت: نخست وزیر بریتانیا باید درباره هرگونه تاخیر در آغاز مذاکرات خروج از اتحادیه اروپا توضیح ارائه دهد.

رئیس جمهور فرانسه گفت: نخست وزیر بریتانیا باید درباره هرگونه تاخیر در آغاز مذاکرات خروج از اتحادیه اروپا توضیح ارائه دهد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از رویترز، فرانسوا اولاند رئیس جمهور فرانسه روز پنجشنبه در سخنانی تاکید کرد: ترزا می نخست وزیر بریتانیا باید درباره تاخیر در آغاز مذاکرات مربوط به خروج این کشور از اتحادیه اروپا توضیح دهد.


وی افزود: فشارها بر ترزا می ادامه خواهد یافت تا مذاکرات برای خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا را هر چه سریعتر آغاز کند.


اولاند قرار است امروز با ترزا می در پاریس دیدار و گفتگو کند. نخست وزیر بریتانیا تاکید کرده است که دولت جدید بعید است که روند خروج از اتحادیه اروپا را تا سال آینده آغاز نماید.


اولاند بر این باور است که انتخاب سریع ترزا می به عنوان نخست وزیر ، این مساله را که چه کسی روند خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا را هدایت خواهد کرد، حل و فصل نموده است. بنابر این دلیلی برای تاخیر وجود ندارد.


اولاند گفت: اول درباره سپتامبر صحبت کردیم، بعد اکتبر و حالا دسامبر. باید توجیهی برای این تاخیر وجود داشته باشد. اگر تاخیر در مذاکرات وجود داشته باشد، فکر می کنم یک نااطمینانی مخرب ایجاد خواهد شد.


در واکنش به فشارهای فرانسه، سخنگوی ترزا می تاکید کرد: دولت بریتانیا جهت آماده شدن برای مذاکره نیاز به وقت دارد.


منبع : خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :