موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی جامعه

a/86349 :کد

0

آیت الله سبحانی: بی حجابی مقدمه بروز دیگر مفاسد در جامعه است

  جمعه ۰۱ مرداد ۱۳۹۵ — ۰۴:۵۴
تعداد بازدید : ۲۱۴   
 تحلیل ایران -آیت الله سبحانی: بی حجابی مقدمه بروز دیگر مفاسد در جامعه است

آیت الله العظمی جعفر سبحانی تبریزی، از مراجع شیعه، گفت: بی حجابی مقدمه بروز دیگر مفاسد در جامعه است و اختلاط بیش از حد دختران و پسران مبدا بروز گناهان بزرگتر می تواند باشد.

آیت الله العظمی جعفر سبحانی تبریزی، از مراجع شیعه، گفت: بی حجابی مقدمه بروز دیگر مفاسد در جامعه است و اختلاط بیش از حد دختران و پسران مبدا بروز گناهان بزرگتر می تواند باشد.

 

به گزارش تحلیل ایران ، این مرجع دینی پنجشنبه در پیامی به دومین اجلاس سراسری عفاف، عزت و عشق که در آیین پایانی این همایش قرائت شد، اظهار کرد: اگر جامعه ما گرفتار مفاسد، ازدواج های کوتاه مدت یا سرخوردگی از اصل ازدواج شده، همه این ناهنجاری ها معلول اختلاط بیش از حد دختران و پسران است.


وی بیان کرد: اختلاط بی حد و حساب دختران و پسران مایه بدبختی آنان، جامعه و بالاخص جنس مونث است.


وی ادامه داد: فلاسفه انسان را حیوان ناطق و جاندار متفکر تعریف می کنند البته این مهم از دیدگاه فلاسفه تعریفی جامع است زیرا فیلسوف با تفکر و اندیشه انسان سر و کار دارد لذا تفکر را فصل مهیج انسان می داند.


آیت الله سبحانی گفت: از نظر ما این تعریف فلاسفه از انسان کاستی هایی دارد زیرا انسان گذشته از تفکر و تعبد از یک رشته احساسات و خواسته های درونی برخوردار است که از آن به تمایلات تعبیر می کنند، خواه تمایلات مقدس و برتر و خواه تمایلات فروتر و پست تر.


وی اظهار کرد: این نوع گرایش می تواند جزئی از فصل مهیج انسان باشد، بر این اساس اگر بخواهیم جنس مونث را تعریف کنیم، باید از میان احساسات درونی او به عفاف و عفت او اشاره کنیم که خود را در زندگیش نشان می دهد.


این مرجع تقلید گفت: در مورد خواستگاری غالبا جنس مذکر به سراغ جنس مونث می رود و خلاف آن کمتر بوده و این گواه این مطلب است که آفرینش زن با پاکدامنی و عفت همراه است.


آیت الله سبحانی اظهار کرد: تمایلات درونی زن برای عفاف جنبه مقتضی دارد، مادامی که عوامل افسار گسیختگی در جامعه شیوع پیدا نکند، این خویشتن داری به حال خود باقی می ماند اما اگر شرایط در جامعه دگرگون گردد و رسانه ها و دیگر عوامل برای فساد بسیج شوند مسلما عفت او هم خدشه دار می شود.


این مرجع شیعه گفت: همگی می دانیم هر واحد از خانواده هسته کوچکی برای جامعه به شمار می رود و آرامش فکری و دیگر جنبه های آن در گرو مصونیت دخترها از هر نوع گرایش به خلاف است.


آیت الله سبحانی اظهار کرد: یکی از طرق حفاظت بر عفاف، حجاب زن است که در حقیقت میوه عفاف است.


وی گفت: زن در حقیقت گوهر گرانبهایی است که نباید مانند افراد مبتذل در هر کوی و برزن خود را به نمایش بگذارد بلکه باید با پوشش شایسته مقام و ارزش خود را حفظ کند لذا حجاب برای زن محدودیت نیست بلکه مصونیت از ابتذال است.


مرجع عالیقدر شیعه با تبریک به پدیدآورندگان این اجلاس از خداوند متعال خواست که آنان را در این آرمان مقدس یاری کند.


وی گفت: شاید براثر این نشست ها و همایش ها آب از جوی رفته، بار دیگر به جوی بازگردد و جامعه زنان، مقام و منزلت عالی خود را به طور کامل به دست آورند، هرچند گروه هایی از زنان در طول زمان مقام و منزلت خود را کاملا حفظ نموده اند.


دومین اجلاس سراسری عفاف، عزت و عشق عصر پنجشنبه با قدردانی از فعالان فرهنگی و پدیدآورندگان آثار فاخر در این حوزه به کار خود پایان داد.منبع:خبرگزاری ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :