موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی بازار

a/86375 :کد

0

رشد بازار سرمایه نیازمند جلب اعتماد سرمایه‌گذاران

  جمعه ۰۱ مرداد ۱۳۹۵ — ۱۰:۰۴
تعداد بازدید : ۲۰۱   
 تحلیل ایران -رشد بازار سرمایه نیازمند جلب اعتماد سرمایه‌گذاران

گیوکی گفت: کلی بازار سرمایه در این روزها سردرگم است و با ابهامات متفاوتی روبرو است و همچنان نتوانسته اعتماد از دست رفته سرمایه گذاران خود را جلب نماید.

گیوکی گفت: کلی بازار سرمایه در این روزها سردرگم است و با ابهامات متفاوتی روبرو است و همچنان نتوانسته اعتماد از دست رفته سرمایه گذاران خود را جلب نماید.
 

 به گزارش تحلیل ایران؛ محمد رضا گیوکی در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری میزان ، در خصوص روند شاخص بورس در هفته گذشته گفت: شاخص کل بورس تهران در آخرین هفته تیر ماه با نوسانات ناچیز و  نسبتا مثبتی همراه بوده اما رشد های چند روزه ی بازار نشانگر بازگشت رونق و افزایش قیمت ها نیست . 


وی در ادامه افزود: در هر صورت متغیر های مختلفی در بازگشت رشد و رونق بازار سرمایه دخیل هستند و به سادگی نمی توان در این خصوص نتیجه گیری کرد. 

فعال بازار سرمایه با اشاره به تاثیر نا‌‌ آرامی سیاسی در جهان بر روند بازار سرمایه گفت:  بازار سرمایه این هفته ی خود را در حالی آغاز نمود که با ناآرامی های سیاسی در  جهان بخصوص کشور ترکیه همراه بود ولی این اتفاقات به دلیل ساختار اقتصادی و ارتباط کمرنگ بورس تهران با  بورس سایر کشورها تاثیر مستقیم محسوسی بر بازار سرمایه ی کشورمان نداشته است. 

عضو انجمن مدیریت استراتژیک ایران دراین‌باره تاکید کرد:  شاید با تداوم شرایط  سیاسی منطقه و تاثیر پذیری قیمت نفت و فلزات از این مسائل تاثیرات غیر مستقیمی توسط نوسانات قیمت آن ها بر بازار سرمایه  ایران داشته باشد . 

گیوکی با بیان تاثیر ابهامات فضای اقتصادی بر روند بازار سرمایه اظهار کرد: به طور کلی بازار سرمایه در این روزها سردرگم است و با ابهامات متفاوتی روبرو است و همچنان نتوانسته اعتماد از دست رفته سرمایه گذاران خود را جلب نماید. 

وی در خصوص اجرایی شدن کاهش نرخ سود بانکی گفت: با تمام این اوصاف بورس تهران پتانسیل رشد را دارد و اجرایی شدن کاهش نرخ سود تسهیلات بانکی ، ابزارهای  جدید الورود مالی همچون اوراق رهنی و .... در بلند مدت تاثیرات خود را بر بازار سهام خواهند داشت.البته تاثیراتی بنیادین و نه تاثیراتی که همچون سه ماه پایانی سال گذشته با تزریق نقدینگی به بورس تهران باعث رشد چشمگیر شاخص کل و افزایش قیمت ها شد. 

فعال بازار سرمایه با اشاره به نیاز بازار سرمایه به نقدینگی برای حرکت مثبت تصریح کرد: هر چند که در شرایط کنونی بازار سهام به جریان ورودی نقدینگی نیاز دارد و کاهش نرخ سود بانکی نیز به عنوان یکی از مولفه های ورود نقدینگی به بازار نتوانسته نقدینگی جدیدی را وارد بازار سرمایه کند هر چند که با شرایط فعلی بورس ، جریان خروجی نقدینگی از بانک ها به سمت بازار سهام به سختی صورت خواهد گرفت. 

گیوکی در توضیح بازدهی بورس در چند ماه طی شده در سال جاری بیان کرد: با توجه به بازدهی بورس در چند ماه طی شده از سال جدید اغلب سرمایه گذاران ، سرمایه گذاری در بازارهای کم ریسک و ایمن را در اولویت  استراتژی های سرمایه گذاری و برنامه های مدیریت ریسک خود قرار داده اند. 

فعال بازار سرمایه خاطر نشان کرد: گویا بورس تهران دیگر به محرک های کوتاه مدت برای رشد و رونق  بازار، واکنش قابل توجهی نشان نمی دهد و در حال حاضر  شرایط فعلی بازار به گونه ایست که نمی توان پیش بینی های کوتاه مدتی برای بازار در نظر گرفت .
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :