موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/8641 :کد

0

هاموند: با عادل الجبير درباره سفر به تهران صحبت کردم

  پنجشنبه ۰۵ شهریور ۱۳۹۴ — ۰۸:۳۹
تعداد بازدید : ۵۲۲   
 تحلیل ایران -هاموند: با عادل الجبير درباره سفر به تهران صحبت کردم

وزیر امورخارجه انگلیس اعلام کرد با همتای سعودی‌اش درباره سفر به تهران صحبت کرده است.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از آسوشییتدپرس؛ "عادل بن احمد الجبیر،" وزیر امورخارجه عربستان، برای سفری رسمی به انگلیس رفته است. وی روز گذشته با "فیلیپ هاموند،" وزیر امورخارجه انگلیس، در لندن دیدار کرد. پس از این دیدار، الجبیر و هاموند در کنفرانس خبری مشترک حاضر شدند و به پرسشهای خبرنگاران پاسخ دادند.

هاموند در این نشست خبری گفت: من در این ملاقات توانستم الجبیر را از روند اجرای توافق هسته‌ای ایران مطلع کنم و به ایشان درباره سطوح بالای راستی آزمایی، سطوح بالای دسترسی، و کنترلهای بسیار شدید اطمینان خاطر دادم که در این توافق گنجانده شده است تا از پایبندی ایران به توافق هسته‌ای اطمینان حاصل شود. درعین حال، من گزارشی درباره سفر اخیر خود به تهران به ایشان ارائه کردم تا به الجبیر اطمینان دهم صرف بازگشایی سفارت انگلستان در تهران به هیچ به معنای آن نیست که عزم ما برای همراهی با متحدان و شرکایمان در منطقه خلیج فارس به منظور حصول اطمینان از ثبات در منطقه و جلوگیری از مداخله در امورداخلی کشورهای این منطقه، ضعیف می‌شود.

وزیر امورخارجه عربستان نیز در بخشی از این کنفرانس خبری گفت: ما در این ملاقات درباره وضع سوریه بحث و گفتگو کردیم. همانطور که جناب وزیر خارجه انگلیس اشاره کردند ما درباره انتقال در سوریه صحبت می‌کردیم . شکل آرمانی قضیه به این صورت است که این کار براساس روند سیاسی مبتنی بر کنفرانس ژنو (در ژوئن 2012) انجام شود بطوریکه شورای حکومتی تشکیل شود و این شورای حکومتی، سوریه را در مسیر حرکت به سمت سوریه‌ای جدید هدایت کند که در آن "بشار اسدی" که همه مشروعیت را از دست داده است، هیچ آینده ای نداشته باشد.

الجبیر در بخش دیگری از سخنانش گفت: ما درباره وضع یمن، عملیات نظامی جاری در این کشور، فاجعه انسانی در یمن، لزوم تسریع و تسهیل ارسال کمک‌های بشردوستانه به یمن نیز صحبت کردیم. من تعهد پادشاه عربستان سعودی و شرکایش را برای کمک به یمن در آینده به منظور بازسازی این کشور و کاهش دادن آلام مردم یمن و تلاش برای بهبود اوضاع اقتصادی و اجتماعی این کشور بیان کردم.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :