موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی بین الملل

a/8644 :کد

0

دادگاه منچستر دختر ۱۶ ساله را متهم به جرائم تروریستی کرد

  پنجشنبه ۰۵ شهریور ۱۳۹۴ — ۰۹:۱۸
تعداد بازدید : ۳۴۳   
 تحلیل ایران -دادگاه منچستر دختر ۱۶ ساله را متهم به جرائم تروریستی کرد

یک دختر شانزده ساله انگلیس به دلیل داشتن دستورالعمل ساخت بمب درگوشی موبایلش و در اختیار داشتن تصاویر و اطلاعات مرتبط با گروه تروریستی داعش، از سوی دادگاه منچستر رسما متهم به جرائم مرتبط با تروریسم شد.

یک دختر شانزده ساله انگلیس به دلیل داشتن دستورالعمل ساخت بمب درگوشی موبایلش و در اختیار داشتن تصاویر و اطلاعات مرتبط با گروه تروریستی داعش، از سوی دادگاه منچستر رسما متهم به جرائم مرتبط با تروریسم شد.

به گزارش تحلیل ایران ، این دختر دانش آموز روز چهارشنبه در جریان حضورش در دادگاه جوانان منچستر براساس قانون ضد تروریستی 2000، متهم به دو جرم مرتبط با تروریسم شد.
در دادگاه جوانان منچستر عنوان شد که این دختر ضمن در اختیار داشتن دستورالعمل ساخت بمب و تصاویر مرتبط با گروه تروریستی داعش ازجمله ابوبکر البغدادی و جان داعشی ملقب به جان قصاب، از سیستم 'آی تی' مدرسه اش برای جمع آوری اطلاعات از این گروه استفاده می کرده است.
'خالد قریشی' قاضی این دادگاه موافقت کرده است که فعلاً این دختر که به دلیل کم بودن سنش، هویت وی فاش نشده است، با قید وثیقه به صورت مشروط آزاد و به ادامه تحصیل بپردازد.
براساس رأی قاضی دادگاه، این دختر که پاسپورت وی ضبط شده، از ساعت 9 شب تا 7 صبح حق خروج از خانه نداشته و هفته ای سه بار بایستی به پاسگاه پلیس مراجعه و وضعیت خودش را گزارش کند.
به گفته قاضی دادگاه منچستر، براساس قانون، این دختر به دلیل موارد اتهامی اش می تواند با مجازات حبس فوری روبرو شود.
گفته می شود این دختر در ماه آوریل گذشته به همراه یک پسر 14 ساله از بلاکبورن توسط پلیس ضد تروریسم انگلیس بازداشت شده بود.
در یک سال گذشته شماری از جوانان و نوجوانان انگلیسی به دلیل ارتباط با گروه تروریستی داعش، دستگیر و برخی از آنها نیز محکوم شده اند.
بر اساس گزارش های رسمی در حدود 700 انگلیسی که در میان آنها شماری زن و دختر بسیار جوان بوده اند، از زمان شروع درگیری ها در سوریه به این کشور رفته اند هرچند برآورد می شود نیمی از آنها برگشته باشند.
روزنامه ساندی اکسپرس اخیرا در گزارشی بابیان اینکه حداقل یک هزار و 600 انگلیسی به گروه داعش پیوسته اند، نوشته بود: آمار واقعی افرادی که از انگلیس به گروه تروریستی داعش پیوسته اند، دست کم دو برابر بیشتر از آمارهای رسمی است.
گروه تروریستی داعش و سایر گروه های تکفیری و افراطی، دست پرورده های غرب و برخی از کشورهای عربی هستند که تاکنون جنایات بسیاری در کشورهای عراق و سوریه مرتکب شده اند.


منبع : ایرنا

                               

دادگاه     انگلیس     تروریسم     بمب        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :