موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/86461 :کد

0

لاوروف: عملکرد غرب در خاورمیانه ناشیانه است

  جمعه ۰۱ مرداد ۱۳۹۵ — ۱۸:۳۴
تعداد بازدید : ۱۴۳   
 تحلیل ایران -لاوروف: عملکرد غرب در خاورمیانه ناشیانه است

وزیر امور خارجه روسیه رویدادهای کنونی در خاورمیانه و شمال آفریقا را نتیجه نگرش غلط و غیرحرفه ای غرب نسبت به منطقه دانست.

وزیر امور خارجه روسیه رویدادهای کنونی در خاورمیانه و شمال آفریقا را نتیجه نگرش غلط و غیرحرفه ای غرب نسبت به منطقه دانست.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرگزاری تاس، «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه گفت: «وقایع کنونی در خاورمیانه و شمال آفریقا نتیجه مستقیم نگرش بسیار غلط و غیرحرفه ای غرب نسبت به منطقه است».

 

وی در ادامه افزود: «تمایل غرب برای حفظ سلطه خود بر منطقه خاورمیانه سبب شده است که در این منطقه بسیار ناشیانه و نسنجیده عمل نمایند».

 

لاوروف رویکرد غرب را در سرنگونی رهبران کشورهای منطقه و سپس تلاش برای حذف تروریسم در این کشورها مورد انتقاد قرار داد و گفت که در صورت برکناری بشار اسد از قدرت، هیچ تضمینی وجود ندارد که سوریه به سرنوشت لیبی دچار نشود.

 

وزیر خارجه روسیه خاطرنشان کرد که وقایع کنونی سوریه خطر برهم خوردن توازن قومی- مذهبی را در این کشور به همراه دارد؛ توازنی که به رغم جنگ داخلی خونین در این کشور همچنان حفظ شده است و برهم خوردن آن برای تمام کشورهای درگیر مایه ننگ و رسوایی خواهد بود.

 

منبع:مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :