موضوعات ‌مرتبط: سیاسی رصد سیاسی

a/86488 :کد

0

عربستان پدر القاعده و داعش است

  شنبه ۰۲ مرداد ۱۳۹۵ — ۰۰:۱۵
تعداد بازدید : ۱۱۵   
 تحلیل ایران -عربستان پدر القاعده و داعش است

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به اظهارات وزیر خارجه عربستان گفت: آل‌سعود گمان می‌برد با فرافکنی می‌تواند افکار عمومی جهان را از رسوایی‌های بی‌پایان کشورش به‌عنوان پدر القاعده و داعش منحرف ک

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به اظهارات وزیر خارجه عربستان گفت: آل‌سعود گمان می‌برد با فرافکنی می‌تواند افکار عمومی جهان را از رسوایی‌های بی‌پایان کشورش به‌عنوان پدر القاعده و داعش منحرف کند.

 

به گزارش تحلیل ایران ، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به اظهارات سخیف، بی‌پایه و تکراری عادل الجبیر وزیر خارجه سعودی درباره کشورمان گفت: عادل الجبیر که این روزها سخت سرگرم پاک کردن جای پای دخالت‌های سران، مقامات و سازمان‌های رسمی کشورش در عملیات‌های گوناگون تروریستی چند دهه اخیر است، گمان می‌برد با فرافکنی می‌تواند افکار عمومی جهان را از رسوایی‌های بی‌پایان کشورش به‌عنوان پدر القاعده و داعش منحرف کند.

قاسمی افزود: البته قابل درک است که وزیر خارجه سعودی روزهای سختی را در آستانه انتشار گزارش محرمانه ١١ سپتامبر سپری کرده و روزهای سخت‌تری را نیز انتظار می‌کشد. بدون تردید ابعاد و تبعات چنین اطلاعات مهمی در مورد منابع کشور حامی تروریسم از دیدگاه افکار عمومی دنیا و ملتهای قربانی تروریسم در سالهای پس از ١١ سپتامبر ٢    ١ مخفی نخواهد ماند.

قاسمی گفت: عادل الجبیر ظاهراً هر موقع دچار سرخوردگی می‌شود سخنان مضحکی را در مورد کشورمان به زبان می‌آورد که به وی توصیه می‌شود در چنین مواقعی از اظهار نظر اجتناب ورزد و به عواقب سخنان خود کمی بیشتر بیندیشد.

 

 

منبع:خبرگزاری تسنیم


                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :