موضوعات ‌مرتبط: فناوری گوشی

a/86516 :کد

0

اسمارت فون قربانی یک جنایت با پرینت سه بعدی

  شنبه ۰۲ مرداد ۱۳۹۵ — ۰۳:۴۶
تعداد بازدید : ۱۵۱   
 تحلیل ایران -اسمارت فون قربانی یک جنایت با پرینت سه بعدی

اسمارت فون قربانی یک جنایت با پرینت سه بعدی اثر انگشت وی آنلاک می شود

 

اسکنرهای اثرانگشت این روزها یکی از ویژگی های مهم و مورد انتظار در اسمارت فون ها هستند. این اسکنرها یک لایه امنیتی برای حفاظت از اطلاعات موجود در گوشی به شمار می روند، که البته در عمل چندین بار ثابت شده که اطمینان کامل هم نسبت به عملکرد آنها وجود ندارد. گزارش جدیدی منتشر شده است که نشان می دهد پلیس میشیگان اوایل سال جاری به دانشگاه میشیگان مراجعه کرده تا با کمک محققان آن دانشگاه بتواند اثرانگشت قربانی یک جنایت را از طریق پرینت سه بعدی بازسازی کند و با کمک آن اسمارت فون وی را آنلاک کند. 


به گزارش تحلیل ایران  از آنجایی که تحقیقات در خصوص این قتل هنوز در جریان است، پلیس جزییات زیادی در مورد این اقدامات منتشر نکرده است. این تکنیک تفاوت چندانی با آنچه سایر محققان در گذشته انجام داده بودند ندارد. پیشتر هم برای این کار قالب هایی از اثرانگشت از تصاویر اسکن شده تهیه شده و با استفاده از آن اثرانگشت شخص بازسازی و برای آنلاک دستگاه هایی که از اطلاعات بیومتریک بهره می برند استفاده شده بود.


در حال حاضر اطلاعی از نوع و برند گوشی مورد نظر در این مورد در دسترس نیست. در گوشی های جدید اگر کاربر 8 ساعت از اسمارت فون استفاده نکند آنلاک کردن آن علاوه بر اثرانگشت به یک رمز ورود ثانویه نیز احتیاج دارد.

بنابراین شاید در آینده کار برای پلیس و نیروهای امنیتی جهت دستیابی به اطلاعات گوشی های مظنونین و قربانیان دشوار تر شود.

 منبع:تابناک

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :