موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/86553 :کد

0

مقتدی صدر به آمریکا هشدار داد

  شنبه ۰۲ مرداد ۱۳۹۵ — ۰۹:۲۶
تعداد بازدید : ۱۵۹   
 تحلیل ایران -مقتدی صدر به آمریکا هشدار داد

اگر نیروهای خارجی در عراق دخالت نظامی کنند، با آنها نظیر «متجاوزان اشغالگر» برخورد خواهیم کرد.

 

 
رهبر جریان صدر در عراق با اشاره به اینکه آمریکا گروه تروریستی داعش را وارد عراق کرد، گفت: اگر نیروهای خارجی در عراق دخالت نظامی کنند، با آنها نظیر «متجاوزان اشغالگر» برخورد خواهیم کرد.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از شبکه تلویزیونی السومریه نیوز، مقتدی صدر در پاسخ به سوال یکی از طرفدارانش تاکید کرد: چناچه آمریکا یا هر کشور دیگری نیروی نظامی به عراق اعزام کند؛ با آنها نظیر متجاوزان اشغالگر برخورد خواهد کرد.به گفته مقتدی صدر، آمریکا می خواست که خود را منجی ملت ها و در صدر آنها ملت عراق معرفی کند اما حوادث خونینی که روی داد، عکس آن را نشان داد.

تسنیم نوشت: وی با اشاره به اینکه آمریکا می خواست خودش را نجات بخش ملت عراق از رژیم بعث ستمگر معرفی کند، افزود: آمریکا امروز نیز یک بار دیگر تلاش کرد که خودش را نجات بخش ملت عراق از داعش معرفی نمایند اما این خود آمریکا بود که داعش را وارد کرده و به آن کمک کرد تا در مرحله بعدی خودش را عنصر نجات بخش از این گروه معرفی کند. می بینیم که آمریکا با دنباله روهایش که در صدر آنها انگلیس قرار داد، نیروهایش را تقویت کرده است و انگلیس چند روز پیش به دخالت نظامی در عراق اذعان کرد. هرگونه دخالت آمریکا یا نظایر آن، غیرقابل قبول است و ما آنها را متجاوزان اشغالگر سرزمین خود تلقی خواهیم کرد.

سرایا السلام (گروهان های صلح) وابسته به جریان صدر روز چهارشنبه تاکید کرد که نیروهای آمریکایی را در صورت اعزام به عراق هدف قرار خواهد داد.این گردانها تاکید کردند که ارتش و نیروهای داوطلب مردمی (الحشد الشعبی) عراق به تنهایی و بدون نیاز به نیروهای خارجی قادر به آزادسازی شهر موصل در شمال عراق از دست داعش هستند.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :