موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی فضای مجازی

a/86599 :کد

0

طرح حراست از حریم خصوصی مردم در فضای مجازی

  شنبه ۰۲ مرداد ۱۳۹۵ — ۱۳:۴۵
تعداد بازدید : ۲۳۲   
 تحلیل ایران -طرح حراست از حریم خصوصی مردم در فضای مجازی

رییس مرکز پژوهش‌های مجلس خبر گفت: طرحی در زمینه حراست از حریم خصوصی مردم در فضای مجازی در مجلس مطرح و به تصویب خواهد رسید.

رییس مرکز پژوهش‌های مجلس خبر گفت: طرحی در زمینه حراست از حریم خصوصی مردم در فضای مجازی در مجلس مطرح و به تصویب خواهد رسید.

 

به گزارش تحلیل ایران، کاظم جلالی در همایش فرصت های سرمایه گذاری و کسب و کار فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران با اشاره به اینکه ضریب نفوذ موبایل در کشورمان 96 درصد است، اظهار کرد: پهنای باند بین‌الملل کشور 307Gbps، اتصال اینترنت در 18 هزار روستا، اتصال 80 درصد خانوارها به شبکه تا پایان برنامه ششم توسعه، سهم 350 میلیارد یورویی ICT از اقتتصاد جهان، اختصاص 7 بند از سیاست‌های کلان برنامه ششم توسعه به فناوری اطلاعات توسط مقام معظم رهبری و... نشان از جایگاه بلند این حوزه و ظرفیت‌های موجود در آن دارد.


رییس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی ادامه داد: درصدد تدوین طرحی جهت حفاظت از حریم خصوصی مردم در فضای مجازی هستیم تا همپای توسعه این فضا، موارد نظارتی و حقوقی نیز دیده شود.


وی ابراز کرد: تصویب قانون تجارت الکترونیکی ما مربوط به سال 1382 است که قطعا تغییر و تحولات موجود آن را نیازمند بازنگری و اصلاح می‌کند.


او افزود: عدم ورود قانون در زمینه حراست از حریم خصوصی مردم در فضای مجازی آن را با مشکلات متعددی مواجه کرده که مرکز پژوهش‌ها سعی می‌کند با تدوین طرح مذکور، چاره‌ای برای آن بیندیشد.

 

منبع : خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :