موضوعات ‌مرتبط: فناوری شرکت ها

a/86697 :کد

0

ورایزن تنها یک گام تا خرید یاهو فاصله دارد

  یکشنبه ۰۳ مرداد ۱۳۹۵ — ۰۰:۵۶
تعداد بازدید : ۱۹۸   
 تحلیل ایران -ورایزن تنها یک گام تا خرید یاهو فاصله دارد

اوضاع نابسامان کمپانی یاهو در طی یکی دو سال اخیر و افت محسوس درآمدهای این کمپانی، راهی جز کناره گیری از دنیای اینترنت را پیش روی این شرکت باسابقه نگذاشت.

اوضاع نابسامان کمپانی یاهو در طی یکی دو سال اخیر و افت محسوس درآمدهای این کمپانی، راهی جز کناره گیری از دنیای اینترنت را پیش روی این شرکت باسابقه نگذاشت.

 

به گزارش تحلیل ایران،  با اعلام این خبر، بسیاری از کمپانی های بزرگ دنیا همچون مایکروسافت، ورایزن، توییتر، گوگل و غیره تلاش های خود را برای تصاحب این کمپانی آغاز کردند و اکنون به نظر می رسد که زور و پول ورایزن به سایر رقبا چربید و به زودی یاهو را با مبلغ 5 میلیارد دلاری خریداری می کند.

بر اساس آخرین گزارش ها، کمپانی ورایزن به زودی دارایی های اصلی یاهو را که شامل سرچ، محتوا، موبایل، کسب و کار تبلیغات و احتمالاً برخی املاک و مستغلات یاهو می شوند، خریداری خواهد کرد.

به گفته منابع آگاه، این قرارداد 5 میلیارد دلاری ظرف چند روز آینده رسانه ای خواهد شد و بدین ترتیب، آرزوی لوول مک آدام، مدیرعامل ورایزن، مبنی بر تبدیل این شرکت به یک قدرت رسانه ای موبایلی به تحقق خواهد پیوست.

در حال حاضر، کمپانی ورایزن با داشتن بیش از 112 میلیون مشترک، به عنوان یکی از بزرگ ترین اپراتورهای کشور آمریکا محسوب می شود و قصد دارد تا دامنه فعالیت خود را به زمینه های دیگری همچون پزشکی از راه دور (Telemedicine)، استریمینگ ویدیو و اتومبیل های متصل به اینترنت گسترش دهد.

این شرکت پیش تر نیز در سال 2014 کمپانی AOL را با پرداخت 4.4 میلیارد دلار خریداری کرد تا کسب و کار تبلیغاتی و رسانه ای خود را تقویت کند. حال با خرید یاهو، فعالیت های این کمپانی هدفمندتر خواهد شد. به طوری که هم اکنون ورایزن از موقعیت مکانی، خریدها و همچنین سرگرمی های کاربران از طریق گوشی های آن ها باخبر است و می تواند با ارایه تبلیغات هدفمند، سود و درآمد کلانی را از این راه بدست آورد.

بسیاری از کارشناسان، خرید یاهو را اقدامی بزرگ از سوی ورایزن برای رقابت با کمپانی های یاهو و فیس بوک می دانند که از این طریق، کسب و کار تبلیغاتی خود را توسعه داده اند و بخش قابل توجهی از درآمدهای خود را از این روش بدست می آورند.

یاهو با خود بیش از یک میلیارد کاربر فعال در ماه را به ورایزن خواهد آورد و کمپانی تحت هدایت مک آدام می تواند از شبکه اینترنتی Brightroll  که دارای بزرگ ترین پلتفرم یکپارچه تبلیغات تصویری و ویدیویی است بهره مند گردد و به توسعه هر چه بیشتر این کسب و کار بپردازد.

کمپانی ورایزن چندی پیش توسعه سرویس استریمینگ موزیک خود به نام Go90 را به منظور رقابت با یوتیوب گوگل آغاز کرد و به طور رسمی، امکان استفاده از آن را از ماه دسامبر سال گذشته برای کاربران فراهم کرد. اما هنوز گزارشی مبنی بر تعداد مشترکین این سرویس منتشر نشده است. گفته می شود که در گزارش مالی سه ماهه دوم سال 2016 این شرکت، شاهد ارایه آمار و ارقامی در این خصوص خواهیم بود.

 

منبع:تابناک

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :