موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی رسانه

a/86837 :کد

0

خبرنگاران انگلیس بیشترین متقاضیان حضور در ایران

  یکشنبه ۰۳ مرداد ۱۳۹۵ — ۱۷:۱۵
تعداد بازدید : ۲۲۶   
 تحلیل ایران -خبرنگاران انگلیس بیشترین متقاضیان حضور در ایران

فهرست مجوزهای روادید مطبوعاتی زمان‌دار برای خبرنگاران غیرمقیم رسانه‌های خارجی که در تیرماه ١٣٩٥ به ایران آمدند، منتشر شد.

فهرست مجوزهای روادید مطبوعاتی زمان‌دار برای خبرنگاران غیرمقیم رسانه‌های خارجی که در تیرماه ١٣٩٥ به ایران آمدند، منتشر شد.


به گزارش تحلیل ایران و به نقل از سایت معاونت مطبوعاتی، اداره کل رسانه‌های خارجی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در تیر ماه سال ١٣٩٥ مجموعا برای ٤١ خبرنگار و عوامل خبری وابسته به ٢٨ رسانه خارجی از  ١١ کشور جهان، مجوز «روادید مطبوعاتی موقت» جهت فعالیت زمان‌دار در کشور، صادر کرده است.


حدود ١٥٠ رسانه بین‌المللی دارای دفتر نمایندگی فعال در ایران هستند و رسانه‌های دیگری که در ایران دفتر ندارند، بنابر تقاضا، مجوز فعالیت زمان‌دار دریافت می‌کنند. این مجوزها بر حسب تقاضای رسانه‌ها، رسیدگی می‌شود؛ در مواردی پاسخ منفی یا مشروط داده می‌شود و در مواردی با درخواست آنها به صورت مجوز موقت زمان‌دار، موافقت می‌شود.


بر اساس این گزارش، کشور انگلستان با دریافت روادید برای 9 رسانه در صدر کشورهایی است که تیر ماه 95 متقاضی اعزام خبرنگار به ایران بوده‌اند. پس از انگلستان، کشورهای فرانسه و ژاپن با دریافت روادید برای پنج رسانه در رتبه دوم قرار می‌گیرند.


آمریکا و ایتالیا نیز هر کدام با دو رسانه متقاضی حضور در ایران بوده‌اند؛ همچنین کشورهای آلمان، بلژیک، چک، چین، کره جنوبی و هلند نیز در فهرست مجوزهای روادید مطبوعاتی زمان‌دار برای خبرنگاران غیر مقیم رسانه‌های خارجی که در تیرماه 95 به ایران آمده‌اند، دیده می‌شوند.


از جمله رسانه‌هایی که در تیر ماه در ایران حضور داشته‌اند، می‌توان به روزنامه نیویورک تایمز، مجله ساینس، دیلی تلگراف، مجله تراول، خبرگزاری کیودو و خبرگزاری فرانسه اشاره کرد.

 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :