موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی اقتصاد

a/86903 :کد

تحقق اقتصاد مقاومتی در گرو حمایت از کالای ایرانی

احمدرضا صباغی

  یکشنبه ۰۳ مرداد ۱۳۹۵ — ۱۵:۰۸
تعداد بازدید : ۵۰۰   
 تحلیل ایران -تحقق اقتصاد مقاومتی در گرو حمایت از کالای ایرانی

با نامگذاری سال جاری بنام سال ((اقتصاد مقاومتی،اقدام وعمل)) از سوی مقام معظم رهبری باید از سوی قوای سه گانه از نهادهای قانون گذاری گرفته تا نهادهای اجرایی ونظارتی حرکتی عظیم به منظور ...

با نامگذاری سال جاری بنام سال ((اقتصاد مقاومتی،اقدام وعمل)) از سوی مقام معظم رهبری باید از سوی قوای سه گانه از نهادهای قانون گذاری گرفته تا نهادهای اجرایی ونظارتی حرکتی عظیم به منظور تحقق شعار مقام معظم رهبری انجام بگیرد.


در حقیقت تحقق بخشیدن به شعار مقام معظم رهبری را می توان با انجام کارهای ساده شروع کرد.در واقع ملموس شدن اقتصاد مقاومتی در بطن اقتصادی کشورمان را می توان با انجام کارهای ساده در حوزه های مختلف صنعتی وکشاورزی از سر گرفت. ازسوی دیگر در فضای بین المللی وقتی بازار کشورهایی همچون روسیه،عراق وافغانستان پیش روی ما قراردارد چرا از حضور در بازار این کشورها غفلت می کنیم؟در حقیقت سرمایه داران وتولید کنندگان کشورما باید با حضور در بازارهای اقتصادی این کشورها وبا در دست گرفتن نبض خرید وفروش درآنها به نوعی  محصولات ایرانی را به مردمان این کشورها معرفی کنند.


از طرف دیگر یکی دیگر از مزایای تحقق بخشیدن به شعار مقام معظم رهبری درسال جاری تسهیل شدن امورکسب وکار برای جوانان است هرچند نباید از ذکر این نکته مهم غافل شویم که دانش فنی مدیران ارشد کشورما همچنان قدیمی مانده است وبه روز نشده است که خود این عامل می تواند از مهم ترین دلایل به منظور اجرایی نشدن شعار مقام معظم رهبری در سال جاری به شمار آید. در واقع محقق شدن شعار((اقتصادمقاومتی،اقدام وعمل)) در کشور نیازمند وارد شدن تکنولوژی های روز به کشور در بخش های کشاورزی وصنعتی است.در حقیقت یکی دیگر از مهم ترین مشکلات تحقق شعار ((اقتصاد مقاومتی،اقدام وعمل)) واردات بی رویه انواع محصولات خارجی بی کیفیت به کشورمان است.


در واقع وقتی دربرابر واردات بعضی محصولات بی کیفیت خارجی به کشور از سوی نهادهای اجرایی ونظارتی مقاومت وبرخوردی انجام نمی گیرد به نظر می رسد نباید به دنبال محقق شدن شعار اقتصاد مقاومتی در کشوربود.


بنابراین با توجه به نامگذاری سال جاری توسط مقام معظم رهبری بنام سال(( اقتصادمقاومتی،اقدام وعمل)) به نظر می رسد که تحقق بخشیدن به این شعار در گرو حمایت از تولید کالای ایرانی در جهت افزایش کیفیت وبرخورد با واردات بی رویه محصولات خارجی بی کیفیت وارزان به کشور از سوی نهادهای اجرایی ونظارتی کشور است.

                               

  احمدرضا صباغی
 
  آدرس ایمیل :
  آدرس سایت/وبلاگ:
پیامهای بازدید کنندگان
  علی
  دوشنبه ۰۴ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۰
جزآنڪه بگویم بسیارعالی جمله ای دیگرپیدانکردمـ


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :