موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/86918 :کد

0

بحرینی ها خواستار تظاهرات علیه رژیم آل خلیفه شدند

  دوشنبه ۰۴ مرداد ۱۳۹۵ — ۰۱:۱۰
تعداد بازدید : ۱۴۰   
 تحلیل ایران -بحرینی ها خواستار تظاهرات علیه رژیم آل خلیفه شدند

مخالفان بحرینی خواستار تظاهرات بر ضد رژیم آل خلیفه در اعتراض به اقدامات علیه شیعیان و آیت الله شیخ عیسی قاسم شدند.

مخالفان بحرینی خواستار تظاهرات بر ضد رژیم آل خلیفه در اعتراض به اقدامات علیه شیعیان و آیت الله شیخ عیسی قاسم شدند.

 

به گزارش تحلیل ایران ؛ شبکه تلویزیونی العالم گزارش داد: مخالفان بحرینی از علما و سازمان های مختلف خواستند در اعتراض به اقدامات علیه شیعیان و آیت الله شیخ عیسی قاسم تظاهرات کنند.

مخالفان بحرینی روز بیست و نهم ژوئیه را روز جهانی همبستگی با شیعیان بحرین اعلام کردند و از همگان خواستند در این مراسم شرکت کنند. آنها خواستار برگزاری راهپیمایی و تجمع در محکومیت اقدامات شیعه ستیزانه رژیم آل خلیفه شدند.

مخالفان بحرینی تصریح کردند رژیم آل خلیفه بار دیگر سیاست شکنجه گری علیه شهروندان شیعه بحرین را در پیش گرفته است. رژیم آل خلیفه، شیعیان که اکثریت جمعیت این کشور را تشکیل می دهند، به بدترین شیوه تحت فشار و شکنجه قرار داده است.

مخالفان بحرینی اعلام کردند حاکم بحرین عقاید، شعائر مذهبی، عبادت، نمادها و علمای شیعه را هدف قرار داده است و در صدد نابودی آنهاست.

آنها تاکید کردندکه رژیم آل خلیفه سیاست نادیده گرفتن حقوق سیاسی و مدنی شیعیان را در پیش گرفته است.

این رژیم برای دستیابی به این هدف از سیاست های تبعیض، به حاشیه راندن و تغییر ترکیب جمعیتی استفاده می کند. حاکم بحرین پس از آنکه نتوانست با سلب تابعیت شیخ عیسی قاسم او را از بحرین اخراج کند، مساله محاکمه شیخ عیسی قاسم را پیش کشیده است.

مخالفان بحرینی تاکید کردند که روز محاکمه شیخ عیسی قاسم روز محاکمه مذهب اهل البیت و پیروان آن در سراسر جهان است.منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :