موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/86920 :کد

0

شیخ الازهر: جنگ سنی و شیعه را تحریم کنید

  دوشنبه ۰۴ مرداد ۱۳۹۵ — ۰۱:۲۸
تعداد بازدید : ۱۸۲   
 تحلیل ایران -شیخ الازهر: جنگ سنی و شیعه را تحریم کنید

"احمد الطیب" شیخ الازهر مصر، صدور فتاواهایی از سوی علمای اهل سنت و شیعیان برای توقف درگیری و خونریزی میان این دو مذهب را خواستار شد.

"احمد الطیب" شیخ الازهر مصر، صدور فتاواهایی از سوی علمای اهل سنت و شیعیان برای توقف درگیری و خونریزی میان این دو مذهب را خواستار شد.

 

به گزارش تحلیل ایران ، شیخ الازهر این مطلب را در پاسخ به سوال خبرنگار پایگاه اینترنتی "الانباء" کویت درباره ضرورت تقریب سنی و شیعه بیان کرد و افزود: فرقی میان سنی و شیعه نیست، همه اقرار به شهادتین دارند و شیوه الازهر، ترویج اعتدال فکری و عقیدتی است.   


وی ادامه داد: الازهر خواستار تقریب میان سنی و شیعه است. وقتی دار التقریب مذاهب اسلامی تاسیس شد، "محمود شلتوت" شیخ سابق الازهر و "تقی الدین قمی" مرجع شیعه پرچمدار آن بودند به همین دلیل در 14 قرن عمر اسلام، درگیری میان سنی و شیعه نبوده است.


الطیب با اشاره به اینکه نقریب مذاهب اسلامی از رویکردهای اصلی الازهر است، از علمای بزرگ سنی و شیعه، نشست در الازهر برای صدور فتوای حرام بودن قتل سنی توسط شیعه و قتل شیعه توسط سنی را خواستار شد.      


وی هدف از این اقدام را متوقف ساختن حمام خون در منطقه و نجات امت از توطئه هایی دانست که مردم منطقه بهای آن را با خون و جان خود می پردازند.


الطیب گفت: نباید به کلام اشخاصی گوش فرا داد که هدفشان ایجاد تفرقه میان سنی و شیعه است. البته متاسفانه صدای این قبیل افراد در رسانه ها بلند است و از حامیانی برخوردارند که نمی خواهند آتش فتنه خاموش شود، ولی ما خواستار تقریب میان پیروان مذاهب هستیم.منبع: العالم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :