موضوعات ‌مرتبط: سیاسی احزاب

a/86959 :کد

0

افرادبرای رسیدن به عرصه انتخابات بایدازمسیرقانونی عبور کنند

  دوشنبه ۰۴ مرداد ۱۳۹۵ — ۰۶:۴۴
تعداد بازدید : ۱۷۲   
 تحلیل ایران -افرادبرای رسیدن به عرصه انتخابات بایدازمسیرقانونی عبور کنند

عضو موتلفه اسلامی گفت: افراد برای رسیدن به عرصه انتخابات باید از مسیر قانونی و حزبی عبور کنند.

 

 

عضو موتلفه اسلامی گفت: افراد برای رسیدن به عرصه انتخابات باید از مسیر قانونی و حزبی عبور کنند.
 

به گزارش تحلیل ایران، حمیدرضا ترقی  عضو موتلفه اسلامی  در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان؛در رابطه با فصلی بودن احزاب و ظاهر شدن افراد جدید در آستانه انتخابات گفت: قانون انتخابات برای جلوگیری از ورود افراد ناشناخته‌ای که در آستانه انتخابات پیدا می شوند و در طول سال در تشکیلات حزبی حضور نداشتند، باید اصلاح شود.

 
وی در ادامه افزود: ما باید مسیر ورود افراد در انتخابات ریاست جمهوری را قانونمند و نظامند کنیم که افراد برای رسیدن به عرصه انتخابات از مسیر قانونی و حزبی عبور کنند تا به عنوان رجل سیاسی و دینی در جامعه  معرفی و وارد عرصه سیاست شوند. هر دوره با جمعیت کثیری روبرو می شویم که حتی صلاحیت اولیه برای مطرح شدن و وارد شدن در عرصه را ندارند و فقط وقت ارگان های ناظر را تلف می کنند. 
 
وی با اشاره به اینکه در مرحله اول باید قانون انتخابات اصلاح شود تا نامزدهای انتخاباتی را محدود کنند، گفت: احزاب نباید فقط در عرصه ی انتخابات فعال باشند اما احزاب در ایران فقط در مقطع انتخابات کار می کنند و در طول سال در کنار مردم نیستند تا مطالبات آنها را درخواست کنند. احزابی که در کشور به طور مداوم فعالیت کنند و با رسانه ها و مردم ارتباط داشته باشند، تعدادشان محدود است و اگر احزاب به طور مداوم در فضای سیاسی کشور حضور داشته باشند و خواسته های مردم را مطالبه کنند کمک زیادی به جامعه می‌کنند.
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :